Akgül: Halkla birlikte yönetimi hedefliyoruz

Toplantıda konuşan Akgül, “Partimiz iktidar olmayı değil ülkeyi ve kenti halkla birlikte yönetmeyi hedefliyor” dedi.   HDP İl Başkanı Mehmet Akgül v...

Toplantıda konuşan Akgül, “Partimiz iktidar olmayı değil ülkeyi ve kenti halkla birlikte yönetmeyi hedefliyor” dedi.

 

HDP İl Başkanı Mehmet Akgül ve parti yöneticileri dün Sanat Sokağı’nda bulunan İzmit Simit Cafe’de basın mensuplarıyla bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendirmek ve ‘Yeni Yaşam Çağrısı’ adını verdikleri oluşumdan bahsetmek için düzenledikleri toplantıda konuşan Akgül, “Partimiz iktidar olmayı değil ülkeyi ve kenti halkla birlikte yönetmeyi hedefliyor” ifadesine yer verdi.

 

HALKIMIZ UMUDUNU KORUYOR

Gazetecilerle birlikte kahvaltı yaptıktan sonra açıklamalarda bulunan Mehmet Akgül’ün gündeminde cumhurbaşkanlığı seçimleri ve seçimlerden sonra oluşturulan parti politikaları vardı. Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını incelediklerinde, Kocaeli’deki her ilçede oylarını yüzde yüzden fazla arttırdıkları sonucunu elde ettiklerini belirten Akgül, “Bu, halkımızın umudunu koruduğunu göstermektedir” dedi.

 

HDP’NİN, BDP’DEN AYRIMI

Parti olarak kurulmadan önce Halkların Demokratik Kongresi şeklinde ortaya çıkan oluşum ile Türkiye’de yaşayan tüm halkların kucaklandığını söyleyen Akgül, bunları kaynak göstererek HDP’nin, BDP’den sadece Kürt siyaseti yapan parti noktasında ayrıldıklarını belirtti.


HALKIN HÜKÜMLERİ EGEMEN OLACAK

Sözlerini sürdüren Mahmet Akgül, “Biz iktidar olmayacağız. Halkla birlikte yönetim esas diyoruz. Halkın hükümlerini egemen kılacağız. Partimiz iktidar olmayı değil ülkeyi ve kenti halkla birlikte yönetmeyi hedefliyor” dedi. HDP’nin ‘Yeni Bir Yaşam’ çağrısını Türkiye’de yaşayan tüm halklara yaptığını belirten Akgül şunları da ekledi;

 

EŞİTLİK KAVRAMI SÖZDE KALDI

“Kendi özünü, kültürünü korumak isteyen herkesin destekçisiyiz. Lazca eğitim almak isteyen birinin Lazca eğitim alabildiği bir yapı kuracağız. İktidar kelimesine karşıyız ve iktidarın temsil ettiği kişiler yalnızca elit kesimden oluşuyor. Anayasada yer alan eşitlik kavramı yalnızca sözde kalmıştır.”

 

YARDIM KAMPANYASI SÜRÜYOR

Ortadoğu’da ayyuka çıkan IŞİD’in şiddetinden mağdur olan insanlar için dayanışmanın devam ettiğini ifade eden partililer, mağdurlar için başlatılan yardım kampanyalarında ikinci etaba geçtiklerini belirtti. 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde yapılacak yürüyüşe katılacak herkesin yanlarında ilaç getirmelerini isteyen Bileşen Temsilcisi Çetin Ak ise,

 

EVDE DURAN İLAÇLAR GETİRİLEBİLİR

“Oradaki insanların ilaçlara ve temizlik malzemelerine ihtiyaçları var. Biz de bunu sağlayamaya çalışıyoruz” dedi ve yardımın ikinci etabında ilaç ve temizlik malzemesi toplayacakları açıklamasında bulundu. Yardım malzemesi olarak eczaneden ilaç almak yerine evde bulunan tüm ilaçların getirilebileceği de Ak tarafından not düşüldü.

 

ENDİŞELERİMİZ ÜST DÜZEYDE

Ak, öncelikli olarak ise ağrı kesici, ishal, vitamin, antibiyotik gibi ilaçların ve temizlik malzemelerinin getirilmesini istedi. Recep Tayyip Erdoğan’ın Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nu Parti Genel Başkanı ve Başbakan olarak aday göstermesini değerlendiren Akgül, “Davutoğlu’nun başbakanlığı konusunda şüphelerimiz ve endişelerimiz üst düzeyde” dedi.

 

TÜRKİYE KAVGA EDER DURUMA GELDİ

Davutoğlu’nun aday gösterilmesinin, Turgut Özal’ın cumhurbaşkanı seçildiği dönemde parti başkanı olarak kendi yerine Yıldırım Akbulut’u atamasının bir benzeri olduğunu öne süre Akgül, “Davutoğlu, Osmanlı hayalleri ile yaşıyor. Dış politikada sıfır sorunu hedefleyerek çevresindeki herkes ile tartışır, çatışır duruma getiren Davutoğlu’nu tebrik ediyoruz. Sayesinde tarafsız olarak görülen Türkiye herkesle kavga eder duruma gelmiştir” diyerel Davutoğlu’nu eleştirdi.

25 Ağustos 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR