CHP, eylülde sandığa gidecek

CHP Derince Yavuz Sultan Mahalle Temsilcisi İlyas Koçak’ın düzenlediği ‘Sevgi ve Dayanışma Kahvaltısı’ CHP’lileri bir araya getirdi. İl Başkanı Yalçın...

BÜYÜT

CHP Derince Yavuz Sultan Mahalle Temsilcisi İlyas Koçak’ın düzenlediği ‘Sevgi ve Dayanışma Kahvaltısı’ CHP’lileri bir araya getirdi. İl Başkanı Yalçın Kuşkan burada yaptığı konuşmada, “Seçime 6-7 ay kala bir genel merkezimizden de gerekli izinleri aldığımız takdirde bir ‘Eğilim Yoklaması’ gerçekleştireceğiz” dedi

CHP’li mahalle temsilcisi İlyas Koçak’ın girişimleriyle gerçekleştirilen Sevgi ve Dayanışma Kahvaltısı birçok CHP’liyi bir araya getirdi. Derince 60 Evler’de bulunan Öğretmen Evi’nde düzenlenen kahvaltıya yaklaşık 300 partilinin yanı sıra CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, CHP Derince İlçe Başkanı Hakan Savaş ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Haymanalı da katıldı. Toplantıda söz alan CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, CHP’nin genel merkeze vereceği önerge ile eylül ayında bir eğilim yoklaması yapacağını bildirdi. Bu durumda CHP, seçimlerden 7 ay önce kendi içinde sandığa gidecek.

“DERİNCE’YE CHP BAYRAĞI DİKECEĞİZ”
Sevgi ve Dayanışma Kahvaltısı’nda ilk sözü ev sahibi CHP Yavuz Sultan Mahalle Temsilcisi İlyas Koçak aldı. Koçak kentin iyi yönetilmediğini iddia ederek, “Ne kentimiz ne de ülkemiz iyi yönetiliyor. Derince’nin ve Kocaeli’nin acilen sosyal demokrat bir partiye yani CHP’ye ihtiyacı var. Parası ve rantı olan iktidara karşı birlik olmalıyız. CHP’nin birlik olması kentimizin ve ülkemizin geleceğini değiştirecektir. 2014 yerel seçimlerinde Derince Belediyesi’ne CHP’nin bayrağını dikeceğiz” dedi.

“SANDIK ÇALIŞMALARINI ÖNEMSİYORUZ”
İlyas Koçak’ın ardından söz alan CHP Derince İlçe Başkanı Hakan Savaş, sandık çalışmalarına önem vererek Derince’yi CHP’ye kazandıracaklarını iddia etti. Savaş, “Yıllardır Derince’de iktidar partisi dönemi yaşanıyor. Biz bu seçimde Derince’nin kaderini alnımızın teriyle, emeklerimizle değiştireceğiz. Herkese ihtiyacımız var. Özellikle sandık çalışmalarımız gerçekten çok önemli. Bu sayede Derince’yi kazanabiliriz” ifadelerini kullandı.

“ARTIK TEMBELLİK YAPMAYACAĞIZ”
CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ise konuşmasında Derince’ye çok güvendiğinin altını çizdi. CHP’nin buradan mutlak bir zaferle ayrılması gerektiğine vurgu yapan Akar, “Bu kahvaltı gerçekten çok önem arz ediyor. Bu çalışma Derince’nin miladı olsun. Artık tembellik yapmak, dedikodu yapmak yok. Sadece ve sadece çalışmak var. Benim en çok güvendiğim ilçelerin başında Derince geliyor. CHP olarak buradan mutlak bir zaferle ayrılmalıyız. Biz iktidarımız döneminde çok büyük işler yaptık ve yapacağız. 2014 yerel seçimlerinde Derince bizimdir” dedi.

“AL KOMŞUNU GEL CHP’YE”
Kahvaltıda son sözü CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan aldı. Kuşkan, kadınların parti için çok önemli olduğunu belirterek yakında yapılacak bir projeyi partililere duyurdu. ‘Al Komşunu Gel CHP’ye projesi kapsamında kadınlara çok ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Kuşkan, “Bahar ayına yakın yeni bir projeyi hayata geçireceğiz. CHP’li kadınlarımız muhtemelen CHP’ye oy vermediğini düşünen komşularını yanlarına alarak düzenleyeceğimiz etkinliklere katılacaklar. Bizde onlara aslında CHP’nin nasıl bir parti olduğunu aktaracağız. Bu proje kapsamında kadınlar çok önemli ve onlara büyük görevler düşüyor” şeklinde konuştu.

“EYLÜL’DE SANDIK BAŞINA”
Başkan Kuşkan, konuşmasının ikinci bölümünde önemli bir projesini daha açıkladı. Yakın zamanda genel merkeze sunacağı ‘Eğilim Yoklaması’ projesine göre CHP kanadı eylül ayında kendi içerisinde bir seçime gidecek. Kuşkan bu konu ile ilgili olarak, “Derince’de veya başka bir yerde CHP’lilerin istemediği bir aday kesinlikle çıkmayacak. Seçime 6 – 7 ay kala bir genel merkezimizden de gerekli izinleri aldığımız takdirde bir ‘Eğilim Yoklaması’ gerçekleştireceğiz. Bu muhtemelen eylül ayı içerisinde gerçekleşecek. Böylece en iddialı adaylarımızla seçime gireceğiz” ifadelerini kullandı.

“MEVCUT BELEDİYE BAŞKANLARI EKMEĞİMİZE YAĞ SÜRÜYOR”
Konuşmasının son bölümünde mevcut belediye başkanlarını ve Büyükşehri eleştiren Kuşkan, “Her zaman diyorum. Seçimlerde iktidar partisine göre büyük bir avantajımız var. Onların mevcut belediye başkanları bizim ekmeğimize yağ sürüyor. Kenti o kadar kötü yönetiyorlar ki zaten bizim vatandaşımız sırf bu yüzden onlara oy vermez. Özellikle Büyükşehir’de hiç zorlanmadan CHP kazanacaktır. Bunun garantisini size ben veriyorum. Çünkü kenti yönetmeyi bilmiyorlar” dedi.

24 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR