Heykel Sempozyumu başladı

18.Uluslararası Zühtü Müridoğlu Değirmendere Ahşap Heykel Sempozyumu start aldı. 29 Temmuz’a kadar sürecek olan sempozyuma yerel sanatçıların yanı sır...

BÜYÜT

18.Uluslararası Zühtü Müridoğlu Değirmendere Ahşap Heykel Sempozyumu start aldı. 29 Temmuz’a kadar sürecek olan sempozyuma yerel sanatçıların yanı sıra İspanya, Japonya ve Finlandiya ülkelerinden sanatçılar katıldı.

18.Uluslararası Zühtü Müridoğlu Değirmendere Ahşap Heykel Sempozyumu, Değirmendere Çınarlı Meydanı’nda start aldı. 29 Temmuz tarihine kadar devam edecek sempozyuma Türkiye’den Yıldız Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ertuğ Atlı, Mimar Sinan Üniversitesi mezunu serbest sanatçı Evrim Kılıç, KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Araştırmacısı Arzu Perten, Finlandiya’dan Sakari Matillauri, Japonya’dan Arai Masami ve İspanya’dan Beatriz Carborelle Ferrer katıldı.

YILLAR SONRA YENİDEN
Değirmendere Çınarlı Meydanı’nda düzenlenen sempozyum 1994-2004 yılları arasında temmuz ayında gerçekleştirilmişti. 2004 sonrasında kesintiye uğramasının ardından 2009-2010 yıllarında Çankaya Belediyesi tarafından aynı isimle Ankara’da yeniden yapıldı. Değirmendere’nin kimliği ile özdeşleşen sempozyum bu sene KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi işbirliği ile düzenlendi.

KİMLER KATILDI?
Sempozyumun açılışına Gölcük Belediyesi Başkan Vekili İsmail Genç, Gölcük Belediyesi Koordinatörü Nihat Abiş, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Olgun, İbrahim Tektaş, Kemal Kahraman, Gölcük Kent Konseyi Başkanı Metin Şentürk, KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölüm Başkanı Nevzat Atalay, Kent Konseyi Başkanı Sedat Yücel ve davetliler katıldı.

6 ESER SERGİLENECEK
Sempozyumla ilgili açıklama yapan Başkan Vekili İsmail Genç, “Belediye Başkanımız Mehmet Elibeş’in yurt dışında olması dolayısıyla katılamadı. Kendisi tarafından büyük bir özveri ile bu sempozyum hazırlanmıştır. 6 eser burada hazırlanacak. Bu eserler Değirmendere içerisinde belirlenen noktalar da kamuoyunun beğenisine sunulacak. Sempozyum sonuna herkesi bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

13 Temmuz 2011 Kocaeli- GündemYÜKLENİYOR