Sizce asıl engelli kim?..

ENGELLİLER MUTLU… AİLELER MUTLU… KULÜPLER HUZURLU… Kentimizde bir çok spor kulübü, artık engellilere kucak açmış durumda. Hatta onlara spor yaptır...

ENGELLİLER MUTLU… AİLELER MUTLU… KULÜPLER HUZURLU…

Kentimizde bir çok spor kulübü, artık engellilere kucak açmış durumda. Hatta onlara spor yaptırmanın yanı sıra, şampiyonluklar da kazandırıyorlar ve hayatlarının en güzel armağanını vermenin huzurunu yaşıyorlar. Kocaeli Yüzme Kulübü de bunlardan sadece biri. Haftanın iki günü engellilere yüzme öğreten kulübün antrenörleri, bununla da kalmayıp, Türkiye Şampiyonalarına hazırlıyorlar ve gelen derecelerle de mutlu oluyorlar. Şevval Devrim ve Efkan Günalp bu noktada gururumuz oldular. Ama tüm engellilerimiz, spor yapıp hayata bağlanarak, aslında kimin özürlü olduğunu herkese gösteriyorlar.

 

SAĞLIK İÇİN MUTLAKA YÜZÜN!.. ENGELLİLERİ ÖRNEK ALIN!..

Kocaeli Yüzme Kulübü, Kocaeli Yüzme Havuzu’nda engellilere yönelik eğitimlerini de sürdürüyor. Işıl Bozca Başkanlığındaki ve Sabri Bozca baş antrenörlüğündeki kulüp, uzman antrenörleriyle Down sendromlu, işitme ve görme engelli sporculara kucak açmış durumda. Yüzmenin tüm beden yapısına hitap etmesi nedeniyle en önemli spor dalı olduğu ortada. Hem eğlenceli vakit geçiren ve hem de sağlıklarını koruyan, ruhsal sağlıklarına da katkı yapan engelli öğrencilere aileleri de tam destek veriyor. KYK kulübü, engellilerimize ücretsiz eğitim olanağı sağılıyor.

 

4 ANTRENÖR 3 CANKURTARAN HAFTADA İKİ GÜN HİZMET VERİYOR…

Engelliler haftanın iki günü, Salı ve perşembe günleri 14.00-15.00 arasında havuzdan ücretsiz yararlanıyor. “Yüzme Bilmeyen Kalmayacak” sloganıyla hizmet veren KYK, eğitimlerde uzman eğitmenlerden yararlanıyor. Kulübün antrenörleri Ayşegül Ergin, Fatih Paşaoğlu, Dilek köse ve milli takım antrenörü Başantrenör Sabri Bozca titiz bir çalışma sürdürüyorlar. Cankurtaranlar da anında müdahale için sıkı denetim ve takipteler. Ahmet Tekke, Mehmet Özer ve Seda Han da, her an tetikte çalışmaları izliyorlar ve bir tehlike karşısında hemen müdahale ediyorlar. Halen tüm engelliler için kapılar da açık tutuluyor. 

UFUK AYGÜN

25 Temmuz 2016 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR