Kalkınma Kurulu Temsilcilik Başvurusu İçin Çağrı

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanı Sayın Halit UÇAR, Ajans’ın istişare organı olan “Kalkınma Kurulu” üyelerinin 4 (dört) yıl olarak...

BÜYÜT

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanı Sayın Halit UÇAR, Ajans’ın istişare organı olan “Kalkınma Kurulu” üyelerinin 4 (dört) yıl olarak belirlenen görev sürelerinin ilgili mevzuat gereğince 25/07/2013 tarihinde sona ereceğini bildirdi. Anılan tarihten itibaren geçerli olmak üzere Bakanlar Kurulu’nca yeni bir kurul listesi oluşturulacağını belirten UÇAR, Kalkınma Bakanlığı koordinasyonunda çalışmaların başladığını söyledi.
Kalkınma Kurulu’nun kamu kesimi özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek temsil edildiği bir oluşum olduğunu hatırlatan Halit UÇAR, Kurulun Ajans faaliyetlerini ve Yönetim Kurulu’nu yönlendirici bir etkiye sahip olduğunu bu yönüyle tüm çevrelerce benimsenmesi ve katkı verilmesi gerektiğini söyledi.
2013 yılından itibaren oluşturulacak yeni Kalkınma Kurulu temsilci listesini titizlikle belirlemek üzere Ajans olarak yoğun bir çalışma yürüteceklerini ileten UÇAR, bu doğrultuda, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerinde faaliyet gösteren kamu kurumları, özel sektör temsilcileri yahut sivil toplum kuruluşlarından bir sonraki dönem Kalkınma Kurulu’nda yer almak isteyenlerin Ajansın internet sitesinde yer alan formu doldurarak 22 Mart 2012 tarihine kadar belirtilen iletişim adreslerine göndermelerini rica ederek; böylece elde edilecek taleplerin değerlendirileceğini uygun görülenlerin Kalkınma Bakanlığı aracılığıyla nihai değerlendirme için Bakanlar Kurulu’na gönderileceğini belirtti.

08 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR