Emniyette terfi heyecanı

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 42 amir ve müdür, görevlerinde rütbe atladı. Görevlerinde rütbe atlayan personel önceki akşam Emniyet Müdürlüğü...

BÜYÜT

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 42 amir ve müdür, görevlerinde rütbe atladı. Görevlerinde rütbe atlayan personel önceki akşam Emniyet Müdürlüğü ve Kocaeli Valiliği tarafından Etnografya Müzesi’nde düzenlenen törenle yeni rütbelerini aldı. Düzenlenen törene Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Garnizon Komutanı Korgeneral Ömer Necati Özbahadır, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Jandarma komutanı Kıdemli Albay Uğur Dilbaz, İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, Vali Yardımcısı Mustafa Ünlüsoy, İl Genel Meclis Başkanı Fahim Kılıç, Gümrük Muhafaza Baş Müdürü Faruk Töremiş, İl Kültür ve Truzim Müdürü Adnan Zamburkan, Fuar Müdürü Feyzi Utaş, polisler, davetliler ve terfi eden polislerin yakınları katıldı.

Huzur kenti Kocaeli
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenin açılış konuşmasını İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur yaptı. Çalkavur, “Göreve geldiğim günden beri her rütbedeki arkadaşımla takım ruhu içinde hareket ettim ve çalıştım. Başarımızın ardındaki anahtar budur. Kocaeli’nin bir huzur kenti olmasında bu takım ruhunun etkisi büyüktür. Terfi alarak bir üst rütbeye yükselen arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi. Ardından kısa bir konuşma yapan Vali Topaca, toplumların hayatında asayişin önemli olduğunu belirterek “Eğer bir ülkede asayiş, emniyet yoksa o ülkede huzur yoktur, sağlık yoktur, eğitim, kültür yoktur. Kocaeli, emniyet açısından oldukça iyi bir seviyededir. Rütbe atlayan tüm personellerimizi kutluyor, yeni rütbelerinin kendilerine ailelerine ve toplumumuza hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Rütbeler protokolden
Konuşmaların ardından rütbe törenine geçildi. 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne terfi eden Şahin Balkan ve Mesut Çelebi’nin yeni rütbelerini Vali Ercan Topaca taktı. 2. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne terfi eden Hakan Başkal, Ali Öztürk ve Salih Çalık’a yeni rütbelerini Korgeneral Ömer Necati Özbahadır, yine 2. Sınıf Emniyet Müdürlü’ne terfi eden İlhami Çiftçi, Cengiz Şahin ve Taşkın Geçer’e Karaosmanoğlu, yine 2. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne terfi eden Adnan İmamoğlu, Erdoğan Taşdemir ve Mehmet Akif Sırkıntı’ya rütbelerini Kıdemli Albay Uğur Dilbaz taktı. 3. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne yükselen Kıvanç Demir, Adem Şahin, Cabir Yeşiltaş’a rütbelerini Yusuf Çalkavur, Yüksel Toprak, Haluk Kopça ve Ercan Tarran’a ise rütbelerini Mustafa Ünlüsoy taktı.

Kokteyl verildi
Yine 3. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne yükselen Ahmet Yılmaz, Şenol Toklu ve Mustafa Ökdem’e rütbelerini Fahim Kılıç, Zeynettin Sağlam ve Kamil Çelik’e ise rütbelerini Faruk Töremiş taktı. 4. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne yükselen Uğur Eldemir ve Mehmet Şahin’e rütbelerini Adnan Zamburkan, Nezir Özcan ve Levent Aktay’a rütbelerini Feyzi Utaş, Ercan Özkan ve Hakan Yağmur’a rütbelerini Emekli Emniyet Müdürü Zeynel Abidin Ayhan, Hakan Şap, Turan Şahin ile Ahmet Turan Güneş’e ise rütbelerini Polis Başmüfettişi Mustafa Çıtak taktı. Emniyet Amirliği’ne yükselen Melih Akın ve Özlem Küçükali’nin rütbelerini Polis Başmüfettişi Ergin Devren, Başkomiser rütbesine yükselen Resul Özdemir, Yunus Usluer ve Osman Tipi’ye rütbelerini Polis Başmüfettişi Nevzat Avcı, Özcan Alcı ile Aycan Öztürk’e rütbelerini Polis Başmüfettişi Şinasi Yılgın taktı. Yine Başkomser rütbesine yükselen Murat Çakır ile Komiser rütbesine yükselen Çelebi Fidan, Battal Saraçoğlu ve Ali Bayhan’a rütbelerini Polis Başmüfettişi Turan Bozdemir taktı. Emniyet personelinden bazıları yeni rütbesini almak için çağrıldığında eşleri ile birlikte sahneye çıktı. Rütbe töreninin ardından ise polisler, kendileri için hazırlanan kokteyle katılarak meslektaşları ile sohbet etti.

30 Haziran 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR