CHP komisyonlara üye verecek yemin orucuna devam edecek

CHP, yemin boykotunu sürdürme kararı alırken feragat etmiş sayılmamak için Meclis komisyonlarına üye verecekMeclis Başkanlığı seçimi için Genel Kurul’...

BÜYÜT

CHP, yemin boykotunu sürdürme kararı alırken feragat etmiş sayılmamak için Meclis komisyonlarına üye verecek

Meclis Başkanlığı seçimi için Genel Kurul’a giren ancak yemin etmeyen ve oy kullanmayan CHP, yemin orucuna devam kararı verirken, komisyonlara isim bildirme kararı aldı.

Seçimin ardından CHP MYK olağanüstü toplanarak, Başbakan Erdoğan’ın ve yeni Meclis Başkanı Cemil Çiçek’in yaptığı açıklamaları masaya yatırdı. Çiçek’in açıklamasının daha önceki açıklamalarının gerisinde olduğunu belirten MYK üyeleri, “Bir Meclis Başkanı bundan daha ileri ne söyleyebilir ki, önemli olan hükümetin adım atmasıdır” sonucuna vardı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun ise, “Cemil Bey, Meclis Başkanı olarak olumlu bir adım atarsa katkı sunarız” ifadesini kullandığı bildirildi.

KILIÇDAROĞLU: TAVİZ YOK
Meclis Başkanı’ndan çok hükümetin yemin krizinin çözümüne ilişkin net tavır takınması gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Milli irade tecelli edilene, arkadaşlarımız yemin içmelerine yönelik net bir öneri veya söz alana kadar bu mücadeleden taviz vermeyeceğiz. Göreceksiniz sonunda kazanan biz olacağız” ifadesini kullandı.

KOMİSYONLARA ÜYE VERİLECEK
Toplantıda, yemin edilmemesi yüzünden CHP’lilerin devamsızlıktan milletvekilliğinin düşürüleceği iddialarından maaşlarının tartışma konusu yapılmasına, komisyonlara üye verilmesinden Meclis Başkanlık Divanı’nın çalıştırılmasına ilişkin tüm seçenekler tek tek masaya yatırıldı. Başkanlık seçimi öncesi, Kılıçdaroğlu’nun kurmaylarıyla yaptığı toplantıda alınan, “feragat etmiş” sayılmamak için Meclis komisyonlarına ve Başkanlık Divanı’na isim bildirme kararı MYK’da da onandı.

06 Temmuz 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR