Bu ürünleri almayın!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, ocak ayı sonu  itibarıyla gerçekleştirilen 45 bin denetim sonucu 79 parti üründe taklit-tağşiş yapıldığı, 16...

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, ocak ayı sonu  itibarıyla gerçekleştirilen 45 bin denetim sonucu 79 parti üründe taklit-tağşiş yapıldığı, 16 parti üründe ise ilaç etken maddesi bulunduğu tespit edildi. Bakanlık, taklit ve tağşiş yaptığı tespit  edilen firmaları kamuoyu ile paylaştı. Taklit ve tağşiş yaptığı belirlenen işletmeler ve ürünlerinin parti numaraları, Bakanlığın internet sitesinde  açıklandı. 

 

45 BİN DENETİM YAPILDI

Açıklamaya göre, Gıda Güvenliği Bilgi Sistemi'nin kurulması, riske  dayalı denetim sistemine geçilmesi gibi çalışmalar sonucunda 2015 yılı ocak ayı  sonu itibarıyla yaklaşık 45 bin denetim gerçekleştirildi. Denetimler sonucu 79  parti üründe taklit-tağşiş yapıldığı, 16 parti üründe ise içerisinde bulunmaması  gereken ilaç etken maddesi bulunduğu tespit edildi. 

 

13 BİN 304 LİRA CEZA

Taklit ve tağşiş edilmiş ürünleri üreten firmalar hakkında 13 bin 304  lira idari para cezası uygulanarak, bu ürünlerin mülkiyetinin kamuya  geçirilmesine karar verildi. İçeriğinde ilaç etken maddesi tespit edilen ürünlerin de piyasadan  toplatılması kararlaştırıldı. Söz konusu ürünleri üreten veya piyasaya arz edenler hakkında  cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

 

İŞLETME VE ÜRÜNLERİN LİSTESİ AÇIKLANDI

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, tulum peyniri,  kaymak, tereyağ, yoğurt, kuşbaşılı pide harcı, köfte, sucuk, bal, çikolata,  enerji içeceği ve zeytinyağının aralarında bulunduğu ürünlerin üretiminde taklit  ve tağşiş yapan işletmeler ve ürünlerini açıkladı. 

Kaynak: Milliyet

1.jpeg

2.jpeg

 

3.jpeg

4.jpeg

5-001.jpeg

6-001.jpeg

7-001.jpeg

9-001.jpeg

10-001.jpeg

11.jpeg

11-001.jpeg

12.jpeg

14.jpeg

15.jpeg

 

20 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Cafer - allah ıslah etsin.Kul hakkı bu.daha ne yazayım ki.dünyası için ahiretini satanlara.

Yanıtla . 0Beğen 20 Şubat 15:46
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR