Şenol Çiçek: Büyüyen Türkiye’ye ben de katkı vereceğim

Kocaeli’de medya ve reklam sektöründe önemli çalışmalara imza atan Manşet Kocaeli Gazetesi İmtiyaz Sahibi Şenol Çiçek, AK Parti’den milletvekili aday...

BÜYÜT

Kocaeli’de medya ve reklam sektöründe önemli çalışmalara imza atan Manşet Kocaeli Gazetesi İmtiyaz Sahibi Şenol Çiçek, AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu. Bugüne kadar birçok siyasiyle medya planlama ve reklam çalışmaları yapan Şenol Çiçek, adaylığının temelinde, “Türkiye’nin içinden geçtiği süreç” yattığını ifade etti.

 

EKONOMİ DÜZELDİ

Son 13 yılda gerek ekonomik, gerek kentleşme, gerek sağlık, gerek eğitim, gerek sosyal çalışmalar, gerekse de ulaşım anlamında Türkiye’nin önemli atılımlar yaptığını vurgulayan Şenol Çiçek, “Bunların hepsi, ayrı ayrı ele alınması gereken konular. Örneğin ekonomi. Türkiye’de tüm sosyal sınıflar, artık önünü görmeye, bir hatta birkaç yıl sonrasını öngörmeye başladı. Bu da bir yandan Türkiye’de yatırımın önünü açarken, diğer taraftan da küçük esnaftan orta gelirli ailelere kadar daha refah içinde bir toplumun yaratılmasına zemin hazırladı” dedi.

 

UMUTSUZ BİR ÜLKE VARDI

AK Parti’nin iktidara geldiği yıl olan 2002’nin öncesini iyi hatırladığını ifade eden Çiçek, “Bugüne göre çok daha umutsuz bir Türkiye vardı. Enflasyon çift haneli rakamlardaydı. Başbakanlık konutu önüne para kasaları fırlatırdı. İşçiler-memurlar sokaklardaydı. Yarın ne olacağını bilmeyen bir ülke vardı. Bugün ise muasır medeniyetler çizgisine ulaşmış, ekonomide Avrupa ile yarışan; hatta ve hatta Avrupa’da kriz yaşanırken, ihracat dışında hiçbir ekonomik veride geriye gitmeyen bir ülke var” diye konuştu.

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM

AK Parti hükümetinin desteğiyle yerel anlamda da önemli gelişmelerin yaşandığını söyleyen Şenol Çiçek, “Türkiye’nin artık birçok şehri, Avrupa kentleriyle yarışabilecek bir noktaya geldi. Kentsel dönüşüm hamleleri, arazilerin değerini artırırken, bununla beraber depreme dayanıklı yapılar meydana getirildi. Hükümetle koordineli bir şekilde yürüyen belediyecilik anlayışı, Türkiye’nin gelişmesine çok önemli bir sol üstlendi” dedi.

 

SAĞLIK POLİTİKALARI

AK Parti’nin en büyük adımı sağlıkta attığını kaydeden Şenol Çiçek, “13 yıl önce hastane önlerinde bekleyerek yaşam savaşı veren bir halkımız vardı. Şimdi ise vatandaşlarımız istedikleri hastanede tedavi olabiliyor. Aile hekimliği sayesinde her vatandaşımızın doktoru var. 13 yıl önce insanlar bazı ilaçlara ulaşamazken, bugün bu tip sorunlar ortadan kaldı. AK Parti’ye en büyük destek de olması gerektiği gibi, sağlık politikaları sayesinde geldi” dedi.

 

EĞİTİM SİSTEMİ

Şenol Çiçek, Türkiye’nin eğitim alanında da çağ atladığını söyleyerek, “Neredeyse Cumhuriyet tarihimiz boyunca yapılan okullar kadar AK Parti döneminde okul yapıldı. Sınıflarda 50 ve üzeri öğrenci ders görürken, bugün 30 ve altına indi. Çocukların kitaplarını devlet ücretsiz veriyor. 4+4+4 modeli ile eğitim daha nitelikli bir hale geldi” diyerek eğitim politikasının önemine dikkat çekti.  

 

ULAŞIMDA BÜYÜK GELİŞİM

Diğer taraftan AK Parti’ye en büyük desteğin ulaşım politikaları nedeniyle geldiğini söyleyen Çiçek, “Tıpkı okullaşma oranı gibi, Cumhuriyet tarihinde yapılmayan yollar AK Parti hükümetleri döneminde yapıldı. Sadece karayolları değil, buna hızlı tren ve monoray da eklendi. Böylelikle halkımız çok daha konforlu bir şekilde yolculuk yapmaya başladı” dedi.

 

DEVLET KOL KANAT GERDİ

Sosyal politikaların da AK Parti için çok önemli olduğunu belirten Çiçek, “65 yıllık çok partili dönemimizde halkımız ilk defa, devletinin ‘sosyal devlet’ olduğunu anladı. İstihdam edilemeyen vatandaşlara ham maddi, hem de ayni yardımlar yapıldı. Yoksul vatandaşlarımıza devlet kol kanat gerdi. Devlet ekonomik manada büyürken, aynı zamanda ‘sosyal devlet’ ilkesinden de hiç vazgeçmedi” dedi.

 

BU YÜZDEN ADAYIM

Şenol Çiçek, AK Parti’yi destekleme ve aday adayı olma gerekçelerini bu şekilde anlatırken, “Evet, ben de Türkiye’nin bu istikrarlı yürüyüşüne katkı vermek istiyorum. Çünkü Türkiye’nin istikrarı her şeyden önemli. Gerek Ortadoğu ülkeleri, gerekse de Avrupa’nın birçok ülkesi savaş alanına dönüşken, birçok ülke daralmaya giderken, Türkiye’nin güçlenmeye devam etmesi, her vatandaşımızın desteklemesi gereken bir konu” diye konuştu.

 

GAZETEYE MÜDAHALE ETMEM

Manşet Kocaeli Gazetesi’nin İmtiyaz Sahibi olmasını da değerlendiren Çiçek, “Bugüne kadar birçok gazeteci ya da gazete yöneticisi çeşitli siyasi partilerden aday oldu. Gazete yöneticisi olmak, siyaset yapmaya engel değil. Ben dün nasıl ‘doğru ve tarafsız haber’ ilkesini ön planda tutar ve gazetedeki arkadaşlarımın haber ve yazılarına müdahale etmediysem, bundan sonra da bu böyle olacak. Aday adaylığı, benim bireysel kararımdır” dedi.

27 Şubat 2015 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR