Karaosmanoğlu: Halıdere taş ocağı kapatılmalı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, son günlerde sıkça gazetemizde yer alan Halıdere taşocağı konusunda kendisini ziyaret eden...

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, son günlerde sıkça gazetemizde yer alan Halıdere taşocağı konusunda kendisini ziyaret eden Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı, Halıdere Yalı Mahallesi Muhtarı Seyfi Eraydın ve Körfez Mahalle Muhtarı Ataman Akdeniz ile Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Necmi Kurtuluş ile görüştü. Başkan Karaosmanoğlu görüşmede, “Taş ocağının kapatılması konusunda çok samimi bir şekilde uğraşıyorum. Devletin verdiği izin için dava açılması talimatını verdim. Başkan ve meclis olarak taş ocağının faaliyetine devam etmesini istemiyoruz” dedi.

 

GÖRÜNTÜSÜ BENİ RAHATSIZ EDİYOR

Ziyarette düşüncelerini ve kararlılığını dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “O taş ocağının görüntüsü beni rahatsız ederken, vatandaşımızın yaşam kalitesini de olumsuz etkiliyor. Sahibini de bu konuda uyardım. Çevreye de duyarlı bir insanım. Şehrimizin imarı için gereken malzeme daha uygun yerlerden alınabilir. Bu konuda samimi bir şekilde uğraşıyorum, uğraşacağım” şeklinde konuştu.

 

BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ İNCELEME YAPTI

Halıdere’deki taş ocağında yapılan incelemenin ardından çevrenin kirletildiğini tespit eden Büyükşehir ekipleri, Kocaeli Valiliği’nden taş ocağının kapatılmasını istedi. Gölcük Halıdere’deki Çakal Bağlar mevkiinde faaliyet gösteren As Elmaslar Nak. Haf. İnş. Hayv. Ve San. Tic. Ltd. Şti. tarafından işletilen taş ocağının kapatılması için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kocaeli Valiliği’ne yazıda gönderdi. Vatandaşların yoğun şikâyetine neden olan taşocağında Büyükşehir Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan incelemede; çevrenin kirletildiği, araç güzergâhında ve mahalle aralarındaki yolların aşındırılarak bozulması nedenleriyle çevre, toplum sağlığı ve iş güvenliği açısından bölgenin risk altında olduğu ortaya çıktı.

 

OCAK İVEDİLİKLE KAPATILMALI

Bunun üzerine Kocaeli Valiliği’ne bir yazı gönderen Büyükşehir Belediyesi, ilgili mevzuatlar gereğince telafisi güç ve imkânsız sonuçlar meydana gelmeden söz konusu firmanın faaliyetinin ivedilikle durdurulmasını istedi.

08 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR