Türk Eğitim-Sen: Eşi benzeri görülmemiş idareci kıyımı

Açıklanan karar ile ilimizde bulunan 520 okuldaki 383 öğretmene değerlendirme kriteri uygulandı. Buna göre 168 okul müdürünün göreve devam etmesine,...

Açıklanan karar ile ilimizde bulunan 520 okuldaki 383 öğretmene değerlendirme kriteri uygulandı. Buna göre 168 okul müdürünün göreve devam etmesine, geride kalan 214 öğretmenin de okul müdürlüğünün elinden alınmasına karar verildi. Bunun üzerine Türk-Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu şubesine bağlı öğretmenler dün Valilik önünde toplanarak yürüyüş yapmak istedi. Çevik Kuvvet tarafından engellenen öğretmenler ancak Rauf Orbay Sokağı’na kadar ilerleyebildi.


EĞİTİM TEKELLEŞTİ

Basın açıklamasını yapan Türk-Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanvekili Yaşar Şanlı, “İlimizde dün açıklanan müdür planlamaları ile birlikte tarihte eşi benzeri görülmemiş bir idareci kıyımına, eğitim, siyaset ve yandaş sendika iş birliğinde eğitimin nasıl tekelleştiğine şahit olduk. İdareciliğine 30 yılını vermiş müdürlerimiz meğerse muhatabını dikkatle dinlemiyor, eleştiriye açık katılımcı bir yönetim dili kullanmıyormuş” dedi.


NASIL OLUR DA SINIFTA KALIRLAR?

Sözlerini sürdüren Şanlı, “Problem çözmede inisiyatif kullanarak acil kararlar alamıyorlarmış. Bu müdürlerin işi gücü sendikal eyleme katılmakmış. Allah’ın işine bakın ki malum sen üyesi müdürler bu kriterlere haizmiş. Hatta bu müdürler puanlamalarda 97 almış. Tüm yıl boyunca serbest kıyafetle takılan bu müdür, Sayın Vali’nin huzuruna bile böyle çıkabiliyorken nasıl olurda 3 kriterden sınıfta kalır? Biz bu 3 kriteri merak ediyoruz’’ şeklinde konuştu.


SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

Yaşar Şanlı, elinden oyuncağı alınan bir çocuk gibi ağlamayacaklarını belirterek, “Bugünden itibaren yasal yollara başvurmaya başladık. Puanlamalarla ilgili kıyıma uğrayan müdürlerimiz için kim ne kriterde puan vermiş onu öğreneceğiz. Rezaletim tüm boyutlarını gözler önüne sereceğiz. Ardından haklı davamızın sonucunda kafalarına göre puan verenleri uygulamanın iptaliyle ilgili ilçe müdürleri ve şube müdürleri için suç duyurusunda bulunarak dava açacağız’’ ifadelerine yer verdi.

22 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR