Özcan teyze ikinci baharını yaşıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yine bir körermiş hayatın yeniden yeşermesini sağladı. Şiddetli geçimsizlik yaşadığı eşinin vefat etmesi ile sokakta kal...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yine bir körermiş hayatın yeniden yeşermesini sağladı. Şiddetli geçimsizlik yaşadığı eşinin vefat etmesi ile sokakta kalan Özcan Teyze, şimdi yeni evinde hayatını mutlu bir şekilde sürdürüyor. Özcan Teyze, Büyükşehir Belediyesi tarafından donatılan evinde “ikinci hayatıma başladım diyerek” mutluluğunu gözler önüne seriyor.

HAYATI FİLM SENARYOSU GİBİ
Büyükşehir Belediyesi kimsesiz, ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Eşinin vefatı ve maddi imkânsızlıklar nedeni ile sokaklarda yaşamaya çalışan Özcan Tarcan da bu hayat hikayelerinden birisi. 60 yaşındaki Özcan Teyze’nin sorunlar içindeki hayatının Büyükşehir Belediyesi ile adeta yeniden başlaması ise film senaryolarından farksız.

SOKAKTA YAŞARKEN
Özcan Tarcan küçük yaşta evlenmesi ile şiddetli geçimsizlik yaşar. Sorunlarla boğuşan Özcan Teyze, ardından eşinin vefat etmesi ile tek başına kalır. Özcan Teyze’nin dramı eşinin mal varlıklarını kaybetmesi ve kendisine sahip çıkacak yakının olmaması nedeni ile özürlü bir çocuğu ile sokaklarda yaşaması ile daha da büyür. Ta ki, Büyükşehir ekiplerinin taramaları sırasında terminalde kötü bir vaziyetteyken Barınma Merkezi’ne yerleştirilene dek.

İKİNCİ HAYATA ADIM
Her türlü ihtiyacı kimsesizlerin evi Barınma Merkezi’nde karşılanan Özcan Teyze’ye daha sonra kalıcı bir yer aranır. Çocuğu ile yaşayabileceği bir ev bulunur. Babasından bağlanan maaş ile kiralarını ödeyebileceği evde tek eksikleri ise temel ihtiyaçlarını giderebileceği ev eşyalarını da Büyükşehir tarafından karşılan Özcan Teyze ikinci hayatına adımlarını atmış olur.

ÖNÜMDE GÜZEN GÜNLER VAR
Önceki gün yeni hayatına başlayan Özcan Teyze’yi Büyükşehir Belediyesi Barınma Merkezi Müdürü Engin Cesur ziyaret etti. Ziyarette oldukça mutlu olduğu gözlenen Özcan Teyze yokluklarla dolu eski hayatından kurtulduğunu ifade etti. Artık önünde güzel günler olduğunu söyleyen Özcan Teyze sevincini şu sözlerle ifade etti” Hayatım hep acılarla geçti. Sorunlarla boğuştum günlerde Büyükşehir Belediyesi benim hayatımı kurtardı. Artık çok mutluyum. Sizin sayenizde ikinci baharımı yaşıyorum” dedi.

18 Temmuz 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR