Koral’dan Duyar’a ziyaret

Saadet Partisi Başiskele İlçe Başkanı Hızır Koral, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Serhat Duyar’ı parti binasında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Hızı...

BÜYÜT

Saadet Partisi Başiskele İlçe Başkanı Hızır Koral, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Serhat Duyar’ı parti binasında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Hızır Koral 2 siyasi kardeş partilerin her zaman birlikte hareket ettiğini ve fikir ayrılığına düşmediğini söyledi.

KORAL YORUM YAPMADI
Koral kongrenin iptal edilmesi ve Mehmet Aras’la ilgili sorular hakkında konuşmak istemedi ve meselenin kendilerini aştığını ve genel merkezi ilgilendirdiği açıklamasını yaptı. Üye olmayanların oy kullanmasıyla ilgili olarak; “Bir süredir bu konuda karmaşa yaşanıyor. Bugün partiye üye olsanız bile 6 ay sonra üye sayılıyorsunuz. Yasaya göre siyasi partilerin üyeleri Yargıtay tarafından üyeliği onanmadan oy kullanma hakkı yok. Mesele bundan ibarettir” açıklamasında bulundu.

HAKKIMI HELAL ETMİYORUM
BBP İl Başkanı Serhat Duyar kendilerine ziyaret için teşekkür ederek, “Ekip arkadaşlarımızla birlikte kongredeydik. Kendileri tek aday olarak girdi ve kongrede de seçilmiş başkan oldu, tebrik ediyoruz” dedi. Duyar meclis dışındaki partilerin siyaseti en zor gerçekleştiren partiler olduğunu söyleyerek “ Anayasa’da seçime girebilen partilerde seçim yardımı yapılır maddesi var fakat meclisteki partiler dışında kimse yardım alamıyor Mustafa Destici hakkımı helal etmiyorum diyor ben de etmiyorum” dedi.

DEMİREL’E BAŞVURULACAK?
28 Şubat’la ilgili yapılan tutuklama ve göz altılarla ilgili olarak Duyar, “Dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel in ne zaman bilgisine başvurulacak? Duyar, BBP’nin her zaman milletin ihtiyaçlarına göre siyaset yaptığını söyleyerek, “28 Şubat sürecinde hedefte BBP yoktu hedefte bir iktidar vardı. Amaç demokrasiyle gelmiş iktidarı indirmekti. Bunun için şer güçler bir çabaya girdiler. Bu konuyla ilgili Muhsin Yazıcıoğlu, “Türk ordusu kutsaldır, peygamber ocağıdır ama namlusunu milletine doğrultan orduya biz selam durmayız dedi ve hedef oldu. Hedef o dönemde inançlı kesimdi” diyerek Erbakan ve Yazıcıoğlu ‘nu anarak Fatiha okudu.

25 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR