CHP'li Küçükkaya: Bu Belsa ne çekti sizden!

CHP İzmit İlçe Başkanlığı önceki gün Tanyıldız Düğün Salonu’nda danışma kurulu toplantısı gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından...

CHP İzmit İlçe Başkanlığı önceki gün Tanyıldız Düğün Salonu’nda danışma kurulu toplantısı gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından sinevizyon gösterisi yapılan toplantıda İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, divan kurulunu oluşturdu. Divan kuruluna CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları’ndan Dilşad Hasret Haczeyni ve Mustafa Can Tekoğlu, Emek Bürosu Üyesi Suca Omurca seçildi.

 

YOĞUN KATILIM

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Genel Başkan Danışmanı Cuma Karavar, İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, eski milletvekilleri Hikmet Erenkaya, Bekir Yurdagül, eski İl başkanı Cihat Altınyuva, Körfez İlçe Başkanı Mehmet Kaçar, Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, Başiskele İlçe Başkanı İrfan Keskin, İzmit eski İlçe Başkanı Selman Yıldırım, İzmit İlçe Sekreteri Mehmet Nazım Gençtürk, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Bilge Çoker, İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal, meclis üyeleri, Emek Bürosu üyeleri, ADD Kocaeli Şube Başkanı Orhan Özdemir ve çok sayıda üye katılım gösterdi.

 

“KAFAMIZA GÖRE BELİRLEMEDİK”

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Mehmet Ümit Küçükkaya, “Bu toplantı referandum özel danışma kurulu. Referandumda ne yaptığımızı sizinle paylaşmak için bir araya geldik. Anayasa maddeleri daha mecliste görüşülürken 5-6 tane danışma kurulu yaptık. Cumhuriyet Halk Partisi olup olmadığına bakmadan ‘hayır’da buluşmaya çalıştık. Bu toplantıları yaptıktan sonra bütün etkinliklerde ve eylemlerde bilgi vereceğimizi söyledik. Toplantılardan çıkan sonuçlara göre organize olduk. Bir arkadaşımız ‘Deniz Baykal’ı getirin’ dedi, Metin Feyzioğlu’nu önerenler oldu, Muharrem İnce diyen oldu. Biz bunları kafamıza göre belirlemedik. Bu toplantıların hepsini genel başkanlık karar verdi” şeklinde konuştu.

protokol-010.jpg

“BULUT, HAYIRETTİN’E NEFES OLDU”

Başkan Küçükkaya, “Bu etkinlikleri organize ederken kadın kolları ve gençlik kollarımıza çok teşekkür ederim. ‘CHP ilk defa bu kadar istekli ve hevesli’ dediklerini duyduk. Kadın kollarımızın özellikle yaptığı ‘Toprağın Kadınları’ etkinliği ile evlere girebilmeyi başardık. Gençlik Kolları da çok büyük bir bütçeyle çalışamadı. Kampanya sürecinde duyguyu zirvede tutmamız gerektiğini hesapladık. Sosyal medyanın insanların oyunu değiştirmede çok etkili olduğunu gördük. Biz de gençlere daha hızlı ulaşalım diye ‘Hayır’ettin ve kısa videolarla ulaşmaya çalıştık. Hayır’ettinin de belki espri anlayışında eksik kaldık ama bize nefes olan İzmit Belediyesi Başkanvekili İbrahim Bulut’a da teşekkür ederim” dedi.

 

“KEŞKE TEK RAKİBİMİZ AKP OLSAYDI”

‘Referandumda tek rakibimiz keşke AKP olsaydı’ diyen Mehmet Ümit Küçükkaya, “Emin olun AKP’de bu kadar gönül veren yok. Artık partinin tarihi oluşuyor, tarihi oluşunca da küskünlükler oluşur. Referandum sürecinde birçok yapı ve merkez sağ AKP’ye karşı dayanamadı. Partimize gönül veren herkese çok teşekkür ediyorum. ‘Hikmet Başkan sen şu mahalleye git’ ya da ‘Selman Başkan sen şu davetiyeleri dağıt’ dediğimde kimse hayır demedi. Nevzat Doğan belediyenin parasıyla Belsa’nın önünde ‘evet’ videosu döndürdü. Bu Belsa ne çekti sizden, FETÖ’cülere bile kiralandı” şeklinde konuştu.

 

“KARŞIMIZDA BİR DEV VAR”

İl Başkanı Cengiz Sarıbay ise “Merkez ilçemiz yüzde 50’yi geçerek en başarılı ilçemiz oldu. Hiçbir ilçemiz başarısız olmadı. Yüzde 33 alan Başiskele de başarılı. Çünkü bizim karşımızda bir dev var. Bu başarıda emeği olan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu başarının tamamı bize ait değil. Hangi neden olursa olsun ‘hayır’a çalışan insanların da katkısı var. Tüm Türkiye’de ve Kocaeli’de çok özverili çalıştık. Biz yüzde 49’u kabul etmiyoruz ve hiçbir zaman kabul etmeyeceğiz. Bunlar hilebazlar. Biz ‘hayır’ı çıkarsaydık onlar itiraz edecekti. OHAL altında bir referandum geçirildiği için biz tartışamaz hale geldik. Yargının siyasallaşması nedeniyle istenen kararlar rahatlıkla çıkarıldı. Yargıya, camiye, kışlaya siyasetin sokulmasından yana değiliz” dedi.

masa-021.jpg

“PARTİ İÇİ TARTIŞMA MÜMKÜN DEĞİL”

İl yönetimi ve ilçe başkanları ile arasında bir problem olmadığının altını çizen Başkan Sarıbay, “Küçükkaya’nın konuşmasını dikkatlice dinledim. Bizim buradan hiçbir ilçe başkanıyla tartışma ve restleşme yapmamız mümkün değil. Mesele memleket meselesi diyoruz ama biz birbirimizi yiyoruz. İlçe başkanına salla, il başkana salla ama emek, hizmet yok. Önce elinizi taşın altına sokacaksınız. Ben iddia ediyorum eleştiriye benim kadar tahammül eden bir başkanımız yoktur. Bu referandum sürecinde çalışan bütün ilçe başkanlarıma, kadın kollarına, gençlik kollarına teşekkür ediyorum. Biz bundan sonra ‘hayır’cı platformu nasıl genişleterek yürütebileceğiz bunun hesabını yapmamız gerekiyor” diye konuştu. Selin BECER

18 Mayıs 2017 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR