“Gebze’de Giresunlulara ne yapılmak isteniyor?”

Kocaeli Giresun Dernekleri Federasyonu Başkanı Süleyman Karaman görevden alınan ve itibarsızlaştırılan hemşehrilerinin haklarını savunarak “Gebze’de G...

BÜYÜTKocaeli Giresun Dernekleri Federasyonu Başkanı Süleyman Karaman görevden alınan ve itibarsızlaştırılan hemşehrilerinin haklarını savunarak “Gebze’de Giresunlu hemşerilerimize ne yapılmak isteniyor?” dedi.
Kocaeli Giresun Dernekler Federasyonu Başkanı Süleyman Karaman yaptığı açıklamada “Gebze’de görevlerini başarı ile devam ettirirken son günlerde, görevlerinden alınan, sürgün edilmek istenen, istifa etmeye zorlanan Giresunlu hemşerilerimiz konusunda Kocaeli Giresun Dernekler Federasyonu olarak oldukça rahatsızız” dedi. Bölge dernekleri ve Sivil Toplum Örgütleri ile beraber federasyon merkezinde yapılan toplantıda konuyu değerlendiren Karaman, hemşehrileri Milli Eğitim Müdürü Aydın Ceylan, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü İsmail Kara, Kaymakamlık Sosyal Hizmetler Müdürü Erol Ehil, Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Yunus Tekin ve Darıca Farabi Hastanesi Başhemşiresi Leyla Büyük’ü savundu. Karaman “Giresunluları rencide edecek ve karalayacak sudan sebeplerle siyasi korkular nedeni ile kampanyalarla atama yapılmasına veya sürgün gibi görev yerlerinin değiştirilmesine karşı çıkmaktayız.
İTİBARSIZLAŞTIRMAYA SON
Görevlerini her şeyin üstünde gören hemşerilerimiz, her kesimden takdir almış başarılı kişilik sahibi insanlardır. Bu yaşananların tesadüf olduğunu düşünmüyoruz. Gebze’de Giresunlu hemşerilerimize ne yapılmak isteniyor demekten kendimizi alamıyoruz. Kendilerine yakıştırılmak istenen hiçbir usulsüzlük ve görevi kötüye kullanma da tespit edilmiş değildir. Bizler yasalarımızda belirlenmiş demokratik haklarımızın fakındayız. Görevlerini en iyi şekilde yapmak için çalışan hemşerilerimizle gurur duyuyoruz, onların itibarsızlaştırılmaya çalışılarak görevden alınmalarını, görev yerlerinin değiştirilmesi, istifaya zorlanmasına karşı olduğumuzu camiamız üzerinde yaşanan bu durumun bir daha tezahür etmemesi için gereğini yapmak üzere tüm siyasilerimizi, bölge milletvekillerimizi vali ve Kaymakamlarımızı göreve davet ediyoruz” dedi.

24 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR