SP’li Gürsoy: Doğan, günü kurtarıyor

Saadet Partisi ilçe başkanı Samet Gürsoy ilçe binasında basın açıklaması düzenledi. Gürsoy’un hedefinde geçtiğimiz gün Belediye Başkanlığının 2 yıllı...

Saadet Partisi ilçe başkanı Samet Gürsoy ilçe binasında basın açıklaması düzenledi. Gürsoy’un hedefinde geçtiğimiz gün Belediye Başkanlığının 2 yıllık çalışmalarını değerlendiren İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan vardı. Gürsoy, Nevzat Doğan’ın değerlendirmeleri için “Çorba çeşmelerinden 6 milyon kişi çorba içti diye hizmet ürettiğini zannediyor” dedi.

 

İZMİT’E FAYDA SAĞLAMAZ

Nevzat Doğan’a eleştirilerde bulunan Gürsoy, “Malumunuz İzmit Belediye Başkanı Nevzat Bey dün bir basın açıklamasıyla iki yılın değerlendirmesini yaptı. Öncelikle Nevzat Bey’in çeşitli kesimler tarafından yapılan eleştirilere ‘Kıskananlar çatlasın’ ifadesinin ne kendisine fayda sağladığını, ne İzmit’e fayda sağladığını düşünmüyoruz. İzmit’i yöneten bir kişinin eleştirilere böyle ifadelerle karşılık vermesini de doğru bulmuyoruz. Eleştirilerden fayda üretmek yerine, böylesine bir tepkinin verilmesi ne yazık ki hoş bir durum değildir. Bu kafa yapısıyla da İzmit’i yönetemeyeceğini de tekraren bizlere gösterdiğini ifade etmek istiyorum” ifadelerde bulundu.

 

90’LI YILLARIN HİZMET ANLAYIŞI

Doğan’ın sosyal belediyecilik anlayışı olduğunu belirten Gürsoy, “Nevzat Bey’in basın toplantısında söylemiş olduğu hizmetlerin ekseriyeti sosyal belediyecilik anlayışını kapsayan hizmetlerdir. Yani 90’lı yılların hizmet anlayışını yansıtan bir durumdur. Yıl olmuş 2016 maalesef ki Nevzat Bey hala çorba çeşmesinden 6 milyon kişi çorba içti diye hizmet ürettiğini zannetmektedir” şeklinde konuştu.

 

ÇOK DAHA ÖNEMLİ MESELELER VAR

İzmit’in çok daha önemli meseleleri olduğunu söyleyen Gürsoy, “Otobüs terminalinin önüne 10 metrekare Turizm Danışma Ofisi açtı diye hizmet ürettiğini zannetmektedir. Nevzat Bey’in saydığı çalışmaları, iki yılın hizmetleri olarak basın toplantısı düzenlemesi bile İzmit’in sığ bir anlayışla yönetildiğinin göstergesidir. İzmit’in çok daha önemli meseleleri varken bu çalışmalarla günün kurtarmanın derdinde olunması fecaattir. İzmit’in hak ettiği hizmeti alması bu zihniyetle mümkün gözükmemektedir” ifadelerinde bulundu.

 

TAVSİYEDE BULUNDU

Doğan’a bir de tavsiyede bulunan Gürsoy, “Bir tavsiye olarak belediyeler kanununda yazan belediyelerin görev ve sorumlulukları kısmında ki kültür ve sanat, turizm ve tanıtım çalışmalarının yanında biraz da olsun yine belediyenin görev ve sorumlulukları bölümünde yazan imar, alt yapı, ekonomi ve ticaretin geliştirilmesine katkı sunma çalışmalarına yönelmeniz İzmit için faydalı olacaktır. İzmit halkı trafikle boğuşurken imarla ilgili günü birlik planlarla halk mağdur ediliyorken, yukarı mahallelerde ki insanlarımız doğru düzgün hizmet alamıyorken elbette Saadet Partisi olarak eleştirilerimizi yöneltmekten geri durmayacağız” dedi. Ahmet HAZER

20 Nisan 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

başganım!! başganım!! - çok doğru bir eleştiri yaklaşımı.. başkan da "kıskananlar çatlasın" demeye devam etsin.. bakalım 15-20 sene sonra izmite şu hizmeti de doğan yapmıştı dedirtecek bir işi olacak mı? ha çorba var..hani şu esnafın ekmeğine kan doğradığı çorba!! o da hizmet tabi!!..

Yanıtla . 0Beğen 20 Nisan 11:42
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR