CHP Milletvekili Tahsin Tarhan: Ülkemiz taziye evine döndü

CHP Derince İlçe örgütü Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde İlçe Danışma Toplantısı’nı yaptı. Partililerin yoğun katılım gösterdiği programa CHP Kocaeli...

CHP Derince İlçe örgütü Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde İlçe Danışma Toplantısı’nı yaptı. Partililerin yoğun katılım gösterdiği programa CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, İl Yönetim Kurulu üyesi Sabriye Gülşah Şahin, Körfez İlçe Başkanı Mehmet Kaçar, Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, ilçe yöneticileri katıldı. İl Başkanı Cengiz Sarıbay şehir dışında gerçekleşen il başkanları toplantısına katıldığı için gerçekleşen programa katılmadı.

 

‘YERELDE VE GENELDE İKTİDAR’

Açılış konuşmasında CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, “Omuz omuza yürüdüğümüz bu uzun yolda birbirimize daha fazla ihtiyacımız olduğu zamanlardan geçiyoruz. Biliyoruz ki yakın zamanda iktidar olacak ve bugün önümüzde duran tüm zorlukların üstesinden geleceğiz. Halk eliyle halkın iktidarını kuracağız. Bu amaçla ulusal ölçekte yerele doğru yoğunlaşarak ilçemizde seçim dönemlerinde yaptığımız çalışmalar gösteriyor ki yerelde ve genelde iktidar olacak olan bir CHP olacak” dedi.

 

ÇALIŞMAYA DEVAM

29 Kasım da yapılan ilçe kongresinden sonra birçok etkinliğe imza attık diyen Değer “İktidar yürüyüşümüze tüm hızıyla devam ediyoruz. İlçemizin sorunları ve sıkıntılarını yaptığımız basın açıklamaları ile kamuoyu ile paylaştık. Yaşanan hiçbir toplumsal soruna kayıtsız kalmadık. Kalmayacağız. İlçe yöneticilerimiz, Kadın ve Gençlik Kollarımızla beraber çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mahalle temsilciliği çalışmalarımızı başlattık” açıklamasında bulundu.

 

TAŞLARI DÖKECEĞİNİZİ BİLİYORUM

Danışma toplantısından beklentilerini dile getiren CHP İl Yöneticisi Sabriye Şahin, “CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay’ı vekâleten buradayım. Anlaşılacağı gibi danışma toplantıları danışma niteliklidir. Danışma toplantılarında parti politikalarının oluşumuna katkı amacıyla yerel, yöresel ya da ülke çapında güncel ve genel her tür siyasal, sosyal, ekonomik ve kültürel konular ele alınarak; yeni, çağdaş yöntemler, uygulamalar ve çözüm önerileri tartışılır, değerlendirilir ve geliştirilir. Sizlerin bugün burada eteklerinizdeki taşları dökeceğinizi biliyorum” dedi.

 

BİR TARAFA BIRAKIN

Şahin “Eteklerimizdeki taşları dökerken birbirimizin kafalarını kırmadan, gözlerini çıkarmadan kırgınlıkları, dargınlıkları, küskünlükleri bir tarafa bırakarak saygı çerçevesinde bu taşları binanın temellerini oluşturuyormuş gibi projeler üreterek her yeni projenin binanın yeni bir katını düşünerek sağlam adımlarla yerelde ve genelde partimizi en iyi seviyeye getirmek olmalıdır” ifadelerini kullandı.

 

‘KENDİMİZİ ANLATAMIYORUZ’

Şahin, “İçimizden çoğu kişi şimdi ‘Biz kendimizi anlatıyoruz, anlamıyorlar’ diyorsunuz. Ben de çoğu zaman öyle düşünüyorum. Demek ki biz kendimizi tam anlatamıyoruz, bir şeyler eksik kalıyor. Eksik yanlarımız nelerdir, eksikliklerimizi nasıl tamamlayabiliriz kafa yormamız gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu

 

‘ÜLKE TAZİYE EVİNE DÖNDÜ’

Mikrofonu her elimize aldığımızda bir olayı anımsatarak konuşmamıza başlamak zorunda kalıyoruz diyen CHP Milletvekili Tahsin Tarhan “TBMM’ de bu böyle. Kim kürsüye çıksa ‘ülkemizin başı sağ olsun’ diye başlıyor. TBMM taziye evine döndü. Ülkemiz taziye evine döndü. Bu durumun son bulması için siyasilere çok büyük görev düşüyor. Ama ne yazık ki iktidar partisi yaptıkları her konuşmada muhalefeti suçluyor. Dönüp de kendilerine bakmıyorlar. Hepimiz şoktayız. Halkımızın basireti bağlanmış durumda” dedi.

 

‘SORUMLU HÜKÜMETTİR’

Güneydoğu’da savaş var diyen Tarhan “Nasıl oldu bu? Nasıl bu hale geldi? Hiç kimse sormuyor. Güvenlik güçlerinin 290 dilekçesine hükümet tarafından tek cevap verilmemiş. 5 ay içerisinde Ankara ve İstanbul’da patlayan bombaların bir yaptırımı olması gerekir. Sadece lanet etmek, kınamak yetmiyor. Vatandaşlarımızın can güvenliğinden hükümet sorumludur, ama hiçbiri sorumluluk almıyor” açıklamasında bulundu.

 

‘İSTİFA ETMELİLER’

“Bu kadar olaydan sonra MİT müsteşarı ve iç işleri bakanı istifa etmelidir” sözlerini kullanan Tarhan, “ Biz bunları dile getirince iktidar partisinin baston destekçisi çıkıp bizi Show menlikle suçluyorlar. Zamanında terör araştırılmasın diye oy verenler hala milliyetçiyiz diye geçiniyorlar. Böyle milliyetçilik olur mu? Biz dokunulmazlığın kalkmasını istiyoruz. Cumhurbaşkanı kendine laf edeni teröristle suçluyorlar. Ben de buradan diyorum Cumhurbaşkanı diktatör bozuntusudur” şeklinde konuştu.

 

‘BAŞKANLIĞI KABUL ETMEYİZ’

Tarhan, “Ülkemiz karanlık bir yere doğru gidiyor. Cumhurbaşkanının tek derdi başkanlık sistemi. Mecliste yapılan toplantılarda meclis başkanı geliyor bizim olmazsa olmazımız başkanlık sistemidir diyor. Biz masadan kalkınca da ‘CHP masayı terk etti’ diyorlar. Yahu sen parlamentoyu yok saymak istiyorsun CHP o masada mı kalacak” sözlerini kullandı.

 

‘İZİN VERMEYECEĞİZ’

Tarhan konuşmasında Ak Parti iktidarının ya referandum ya da seçimle getireceklerini belirten Tarhan, “Bu süreçte çok uyanık olmak zorundayız. Onlar her ne pahasına olurla olsun diktatör bozuntusunu başkan yapmak istiyorlar. Biz de her ne pahasına olursa olsun başkanlık sisteminin getirilmemesi, Cumhuriyet’in değerlerinin yok edilmesine izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı. Serkan BORLAK

20 Mart 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR