CHP kayyum davası yine ertelendi

CHP İl Başkanlığı atamasında usulsüzlük olduğu gerekçesiyle açılan dava yine ertelendi. Hakime Kamuran Özdemir hali hazırda varolan kayıt defteri foto...

BÜYÜT

CHP İl Başkanlığı atamasında usulsüzlük olduğu gerekçesiyle açılan dava yine ertelendi. Hakime Kamuran Özdemir hali hazırda varolan kayıt defteri fotokopisinin noter tasdikli onayını istedi, davacı vekiller hakimenin davayı ötelemesine itiraz etti.

Yalçın Kuşkan’ın CHP İl Başkanlığı’na atanması nedeniyle İzmit ilçe delegesi Adem Elbaş’ın atamanın iptal edilip yerine kayyum atanması talebiyle açtığı davanın beşinci duruşması 4. Sulh Hukuk Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya davacı avukatları Nazmi Küçükosmanoğlu ve Vecdi Koşumcu ile davalı avukatı Arzu Türkkal katıldı. CHP genel merkezinin evraklarda daksille oynama yaptığı iddiasını yineleyen ve gelen evrak kayıt defterinin aslını isteyen avukat Nazmi Küçükosmanoğlu davalı avukatı Arzu Türkkal’ın yaptığı ara karara itirazın geçerli sayılmamasını talep etti.

BENZER KARAR YOK
Küçükosmaoğlu ayrıca mahkemeye Bursa, Hatay, Adana ve İzmir sulh hukuk mahkemelerinde görülen kayyum davalarının örneklerini de iletti. Bu sırada söz alan davalı avukatı Arzu Türkkal sunulan kararların hiçbirinde istifaların bulunmadığını ve benzer dava özelliği taşımayacağını belirterek itiraz etti. Hakime Kamuran Özdemir itiraz sonrasında kararını okudu. Özdemir genel merkezden gelen evrak kayıt defterinin noter tasdikli fotokopisinin 10 gün içerisinde iletilmek üzere istenmesine karar verdi. Özdemir davanın bir sonraki duruşmasını 14 Eylül Çarşamba günü saat 11.05’e erteledi.

“ÖZDEMİR DAVANIN YÜKÜNDEN KAÇIYOR”
Özdemir duruşmayı tekrar ertelemesi ve görülen 5 duruşmada da bir karar vermemesi hem davalı hem davacı taraflarca tartışmalara sebep oldu. Mahkeme çıkışında konuşan davalı ve davacı yakınları hakime Özdemir’in davanın karar yükünden korktuğu için sürekli olarak erteleme kararı aldığını belirterek verilen 5. erteleme kararına tepki gösterdi. Neredeyse görülen her duruşmaya öğlen öncesinde bir saat veren ve neredeyse her duruşmayı çeşitli bahanelerle öğleden sonraya erteleyen hakime Kamuran Özdemir’in duruşma dosyalarını okumadığını iddia eden taraflar amacın il kongresi yapılana kadar mahkemece bir karar verilmemesi ve hakime Özdemir’in karar yükünden kurtulmasını olduğunu belirtti.

25 Ağustos 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR