Özak: Seçmenin iradesine herkes saygılı olmalı

Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı olağan meclis oturumu Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde yapıldı. Meclis oturumuna Ankara’da olması dolayısıyla Büyükş...

Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı olağan meclis oturumu Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde yapıldı. Meclis oturumuna Ankara’da olması dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başkanlık yapamazken yerine Başkan Vekili Zekeriya Özak başkanlık yaptı. Meclis gündeminde 101 gündem maddesi görüşülerek karara başlandı. Meclis oturumunda açıklama yapan Özak, “7 Haziran genel seçimleri herkese hayırlı olsun. Seçmen tarafından gösterilen iradeye herkesin saygılı olması gerekiyor” dedi.

 

“HİZMETLERİMİZİN AYNI HEYECANLA SÜRECEK”

Herhangi bir olay olmadan seçim yapılmıştır diyen Zekeriya Özak, “Herkesin gönlü ferah olsun. Hizmetlerimiz aynı heyecanla aksamadan devam edecektir. Siyasi partiler vatandaşa ve ülkemize hizmet için vardır. Sandık sonuçları uzlaşmacı kültürü işaret etmektedir. Ülkemiz aklıselime işaret etmektedir. Siyasi partiler her kesimi kucaklayan durumda olmalıdır. Kentimiz uzlaşmacı kültür anlamında örnek alınacak bir modeldir. Ülkemiz genelinde de uygulanacağını umut ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

“BÜYÜKŞEHİR KENDİ BÜTÇESİNDEN YAPAMIYOR”

Oto Galericiler Sitesi’nin su basmasından dolayı verilen önerge hakkında konuşan Gökmen Mengüç, “İSU tarafından orada çalışma yapıldı. Özel mülkiyet durumundadır. Yağmur suyu hattı özel mülk olduğu için Büyükşehir kendi bütçesinden yapamıyor. Oradaki yöneticilerle görüştük. Mayıs ayı sonunda genel kurul yapacaklardı. Ondan sonra çalışma yapılacaktır” dedi. CHP Grup Başkan Vekili Hüseyin Yılmaz ise “Orada yol yükselmesinden dolayı su geri dönmektedir” ifadelerini kullandı.


KÖRFEZ’DE LİSE AÇILACAK

Darıca sahilinde tırlar tarafından hafriyat döküldüğü yönündeki önerge hakkında da konuşan Mengüç, “Orada zamanında dolgu yapıldı. İzin dahilinde dökme yapılmaktadır” karşılığını verdi. Körfez Barbaros Mahallesi’nde İSU arıtma tesisin yanında bulunan arazinin genişletme çalışması için kullanılacağı belirtilirken, ayrıca tırların park etmeleri noktasında yer tahsis edilmesi gündeme geldi. Belediye bilgisinde oraya dolgu yapıldığı kaydedildi. Körfez ilçesinde bulunan 46 iş yerinin okula dönüştürülmesi noktasında önerge verildi. Bu yıl içerisinde orada lise açılabilme imkanının doğduğu belirtildi.    

 

“TESİS GENİŞLETİLMEK İSTENİYOR”

Derince Belediyesi, Mersincik Mahallesi’nde dini tesis alanının yapılması noktasında meclise gelen gündem maddesi hakkında İl Sağlık Müdürlüğü’nden onay alındığını belitti. Özak, “Sağlık Müdürlüğü bizim ihtiyacımız yok demesi sonrasında bu karar alındı. Yapılan oylama AKP ve MHP’nin oylarıyla kabul edildi” dedi. Gölcük Belediyesi, Siretiye Mahallesi’nde kurulması gündeme gelen yerel su kaynağı hakkında Özak, “Burada değer vardır. Kendi arazisinden tesise ekleme yapılacaktır. Burada konut yapımı söz konusu değildir. Sadece tesis genişleyecektir” derken Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş de “Burada her şey ruhsatlıdır. Tarım arazisi noktasında bir durum yoktur. Tesis genişletilmek istenmektedir” karşılığını verdi. Serkan BORLAK

11 Haziran 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

İzmitli - Yoldan geçeni işe alırsan!

Bir büyüğümüz Eskiden belediyelere eşraftan tanınmış namuslu yerlisi asil ailelerin çocukları belediyelere işe alınırdı diye anlatmışlardı ve ekledi böyle olunca belediyelerde ne yolsuzluk ne rüşvet olayları nede saltanat oluyordu dedi.Sen Kocaeli'nin evladı olmayan yoldan geçen herkesi işe alırsan bu kişiler belediye ve kurumlarını babalarının malıymış gibi kullanırlar.Belediyelerdeki saltanat,israf yandaşlara yüksek maaşlar,koltuklar,bankamatikçi danışman AK'partinin oy kaybına etkenlerdendir.

Yanıtla . 0Beğen 11 Haziran 16:58
01

İzmitli - Kocaeliyi evlatları yönetmeli

Kocaeli doğumlu olmayan,Evi barkı,köyü Kocaeli'de olmayanlar kesinlikle Kocaeli'den Milletvekili adayı olmamalı yapılmamalı..Aynısı Belediye Başkanlığı içinde geçerli.Çünkü Kocaeli'nin evladı olmayanlar sadece kişisel çıkarları için çalışıyorlar Kocaeli ve halkının sorunları Kocaeli'nin menfaatleri için çalışmıyor Kocaeli'nin haklarını korumuyorlar.Her parti bunu benimsemeli.

Yanıtla . 0Beğen 11 Haziran 16:58
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR