Dadaşlar için iftar vakti

Gebze’de bulunan Gebze Erzurumlular Derneği’nde bir araya gelen dadaşlar beraber iftar yaptılar. Hafta sonu Gebze Erzurumlular Dernek Başkanı Zeki Gü...

BÜYÜT

Gebze’de bulunan Gebze Erzurumlular Derneği’nde bir araya gelen dadaşlar beraber iftar yaptılar. Hafta sonu Gebze Erzurumlular Dernek Başkanı Zeki Gündüz’ün ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar programına Ak Parti  Kocaeli Milletvekili Cemalettin Kaflı, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Çayırova Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Kocaeli  Erzurum Dernekler Federasyonu Başkanı Tekin Dursun, Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu Eski Başkanı Gencay Yıldıztekin, Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi  Öğr.Gör.Dr. Vehbi Karakaş, Ak Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, Darıca Erzurumlular Dernek Başkanı Sıddık Topal, Kocaeli Hemşeri Dernekleri Federasyonuna bağlı dernek başkanları, Erzurum ilçe ve köy dernek başkanları ve dernek üyelerinden oluşan yaklaşık 3 yüz kişi katıldı.


DUALARLA İFTAR YAPILDI

Okunan ezanın ardından iftar yapılarak oruçlar açıldı. İftar yemeğinin ardından Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi  Öğr.Gör.Dr. Vehbi Karakaş iftar duası yaparak Ramazan’ın hikmeti üzerine kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Ardından Gebze Erzurumlular Dernek Başkanı Zeki Gündüz selamlama konuşması yaparak davetlerine katılan herkese ayrı ayrı teşekkür ettiğini ve içinde bulunduğumuz Ramazan ayının hayır getirmesi dileğinde olduğunu söyledi. Yardım, dayanışma ve dostluğun hakim olduğu bu mübarek ayda birlikte olmanın sevinci içinde olduğunu ifade eden Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu Başkanı Tekin Dursun yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajları verdi.


KAFLI, YÜZDE 25 ERZURUMLU

Programda diğer bir selamlama konuşması ise Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu Eski Başkanı Gencay Yıldıztekin tarafından yapıldı. Ramazanla ilgili iyi dileklerini aktaran Yıldıztekin’in ardından söz alan TBMM 25. Dönem Milletvekilliğine seçilen Ak Parti Kocaeli Milletvekili Cemalettin Kaflı davetlilere kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında kendisini yüzde 25 Erzurumlu hissettiğini söyledi. Hayatının büyük kesitinin Erzurumlularla bir arada geçtiğini ve onlardan sürekli iyilik gördüğünü söyleyen Kaflı, vekil seçilmesi ile birlikte “Sizleri ve tüm Kocaeli’ni gereken en iyi şekilde Ankara’da ve Türkiye’de temsil etmeyi görev bilerek destek ve yardımlarınızın karşılığını en iyi temsille yerine getirmeye çalışacağım” ifadelerini kullandı. İftarın ardından çay ikramı ile sohbet eşliğinde iftar programı sonlandırıldı.

22 Haziran 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR