Büyükşehir’den bilime hizmet

Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Bilim Teknoloji Kulübü (BTK) Bilim ve Teknoloji Haftası nedeniyle farklı ve son derece keyifli bir etkinlik g...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Bilim Teknoloji Kulübü (BTK) Bilim ve Teknoloji Haftası nedeniyle farklı ve son derece keyifli bir etkinlik gerçekleştirdi. Bilimin gülen yüzünü gösteren etkinlikte en büyük ilgiyi köpük şov ve robotlar gördü.

Kocaeli gençliğinin bilim ve teknolojiye olan ilgisini arttırmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen BTK gerçekleştirdiği etkinlikle Bilim Teknoloji Haftası’na damgasını vurdu. Bilim ve Teknoloji Kulübü araştırma grubu öğrencileri eğitmenleriyle birlikte aralarında Dolphin, Real ve Ncty’nin bulunduğu alışveriş merkezlerinde bilim içerikli şovlar gerçekleştirdi.

AVM’LER ZİYARET EDİLDİ
Her üç alışveriş merkezinde de gösterilere ilgi yoğun oldu. Genç, yaşlı birçok vatandaş AVM’lerde kurulan stantları gün boyunca ziyaret etti. Optik ilüzyon, Van de Graaff jeneratörü, hareket enerjisini sese ve ısıya çeviren euler disk, kimya ve fizik deneyleri meraklı gözlerin ilgi odağı oldu. Ayrıca uzay gemilerinin yön bulmalarında kullanılan alet olan Jiroskop etkinlikleri izleyenlerden büyük ilgi gördü.

KÖPÜK ŞOV
Etkinlikte en büyük ilgiyi ise köpük şov gördü. Kimyasalların karışımı sonucunda ortaya çıkan ısı ve köpük özellikle çocukları çok eğlendirdi. Aynı şekilde mekatronik robotların sunumu da yine beğeniyle izlendi. Bilim araştırma grubu öğrencileri deneylerin yanı sıra ziyaretçilere “Bilim Dedeleri” adlı piyesi sahneledi. BTK eğitmenleri görsel şovların bilimi gençlere sevdirme konusunda önemli rolü olduğunu kaydetti. Gençlerin görerek ve korkmadan bu deneylere ortak olmasının önemine değinen BTK eğitmenleri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu şekilde bilime önemli hizmet sunduğuna dikkat çekti.

15 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR