Bakan Işık: AK Parti tüm ilçelerde önde

      Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, dün gazetecilerle Ramada Otel’de bir araya geldi. Toplantıya Bakan Işık yanı sıra Vali Ercan Topaca...

 

 

 

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, dün gazetecilerle Ramada Otel’de bir araya geldi. Toplantıya Bakan Işık yanı sıra Vali Ercan Topaca, İzmit Kaymakamı Osman Kaymak, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hasan Aydınlık da katıldı. Basın mensuplarının merak ettiği soruları yanıtlandıran Fikri Işık, “Hiçbir ilçede ikinci parti değiliz” ifadesini kullandı.

İLİMİZE VERİLEN DEĞER

Açılış konuşmasını yapan Fikri Işık, Bakanlık görevini devralalı 45 gün olduğunu hatırlatarak, “Gündemimizdeki yoğunluk nedeniyle sizlerle buluşmamız biraz geç oldu. Katılımınız için teşekkür ederim. Yerelden yetişmiş bir siyasetçiyim. Siyasi hayatımın tamamı da AKP’de geçti. Nihat Ergün Bey’den bu görevin bana tebliğ edilmesi şanstan çok ilimize verilen değerden kaynaklanıyor. İlimiz sadece seçim bölgemiz değil. Kocaeli’ye bağım sadece şehir bağı değil. Siyaseti bıraktığım gün Ankara’da kalmayı düşünmüyor, buraya dönüp sade bir yaşam arzuluyorum” dedi.

“ÇITAYI YÜKSELTECEĞİZ”

“Bu ilin hizmetinde bulunmak benim için bir onurdur” diyen Işık, “Bakanlık olarak Türkiye’nin geleceği noktasında en fazla etkiye sahip birkaç Bakanlıktan biri olarak görüyorum bu Bakanlığı. Türkiye’nin birikimi bu bakanlığa yansımış. Türkiye’nin bilim ve teknoloji altyapısı da var. Benden önceki Bakan arkadaşımın yaptığı çalışmaların ne kadar ciddi olduğunu gördüm. Bizim görevimiz de bu çıtayı biraz daha yukarı taşımak. Dünya artık bilim ve teknolojide büyük bir yarış yapıyor. Bilim ve teknolojiyi kim daha hızlı üretir, satarsa yarışı kazanıyor” şeklinde konuştu.

HEDEF OYLARIMIZI PAYLAŞACAĞIZ

Ülkemizin geri kalmaması için elimizden gelenin en iyisini yapacağız sözünü veren Fikri Işık, basın mensuplarından gelen soruları yanıtlandırdı. Türkiye’de siyasette bilimi en etkin kullanan parti AKP. Halkın nabzını tutmaya özen gösteriyoruz. Asla kafadan rakamlar atmamaya özen gösteriyoruz. Bir seçimin startını verdiğimizde adaylar netleşince kendi teşkilatımız da halkın nabzını tutarak hedefler koyuyor. Bu defa da öyle yapacağız. Adaylarımız belirlendi. Hiçbir ilçede ikinci parti değiliz. Önümüzdeki süreçte hangi ilçede ne kadar oy hedeflediğimizi de paylaşırız” dedi.

“MÜDAHALE ETMEDİM”

Mevcut başkanların tekrar aday olmamasında etkisinin olup olmadığı sorulan Işık, “Bir kanaate varacak kişi ben veya il başkanımız değil. Milletvekili arkadaşlarımıza anket formu gönderildi. Hangi ilçede ne düşündükleri soruldu ve Genel Merkezimiz başkanlığında bir değerlendirme yapılarak karar verildi. Böyle yazanlar keşke bize sorsaydı. Bir arkadaşın isminin yazılıp da müdahale ettiğim hiçbir durum olmadı” şeklinde yanıt verdi. Belediye başkanlığında, meclis üyeliğinde her partinin birinci çıkmak istediğinin altını çizen Fikri Işık, şunları kaydetti:

“UTANÇ VERİCİ ŞEYLER”

“Zirveye oturmak zordur ama zirvede kalmak daha zordur. Belediye meclis üyelerinin aynı zamanda seçildikten sonra şehrin gelişmesi noktasında etkili olacak insanlardan oluşmasına dikkat ediyoruz. Genç kardeşlerimizin meclis üyeliklerinde daha çok yer alması gerekiyor” Yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarını da değerlendiren Işık, “Yapacağımız her eylem hukukun içinde olacak. 25 Aralık’ta hükümetin düşmesine yönelik hazırlığın yapıldığı söyleniyordu. Türkiye demokrasisi açısından utanç verici şeyler. Bir ülkede bir siyasetçi yolsuzluk yapıyorsa bedelini öder. Hiç kimse yargı tarafından tescil edilmeden suçlu ilan edilemez” dedi.

“MİLLETİMİZ FIRSAT VERMEDİ”

“11 yıllık AKP iktidarı döneminde hiç olmaz da son anda yolsuzluk haberleri çıkarsa bu niyetleri sadece biz değil tüm toplum sorgular” diyen Fikri Işık, “En son sokak eylemleriyle hükümet düşürme eylemini biliyoruz. Görünmezliğin arkasına sığınarak hükümeti düşürmeye çalıştılar. Ama milletimiz buna fırsat vermedi. Çıkan oylar milletin de bu operasyona ne kadar destek verip karşı çıktığını gösterecek. Bu süreçte bizim motivasyonumuz daha çok arttı. Elbette yolsuzlukla mücadele edeceğiz ama kimsenin haysiyetini de ayaklar altına alma hareketi içinde olmayacağız” ifadelerine yer verdi.

ÖLÜ OLSUN İSTEMİYORUZ

Bilişim Vadisi sadece Türkiye değil dünya çapında da Kocaeli’nin ismini farklı noktalara taşıyacak diyen Işık, “Bir an önce hayata geçmesini istiyoruz. Böyle bir merkezin Gebze’de kurulacak olması nitelikli gelişmesine çok büyük katkı sağlayacak. Girişimcilerimizin bir arada olmasını arzu ediyoruz. Her türlü imkanı değerlendiriyoruz. Bu projenin bir önce hayata geçmesi için çalışıyoruz. 4 etapta gerçekleştirilecek. Gerek global, gerek yerel firmaların yer alması için çalışmalar yapıyoruz. Ölü de olsun istemiyoruz. Yoksa yarın başlatabiliriz. Biz de istiyoruz ki altyapısı, bağlantı yolu, fiziki yapısıyla iyi bir başlangıç olsun” dedi.

KAMULAŞTIRMA BİTECEK

Kandıra Gıda İhtisas’ı da önemsediklerini aktaran Fikri Işık, “Kandıra Kocaeli içinde göç veren tek ilçe. Kandıra’nın cazibe merkezi olması açısından önemsiyoruz. Projeye kimlerin köstek olmaya çalıştığını da biliyorsunuz. Kamulaştırma sorumuz olmuştu. Onu şu anda Plan Bütçe Komisyonu’nda kabul edilmiş şekliyle çözmüş oluyoruz. Yakında kamulaştırma biterek planlama çalışması başlayacak. Gösterilen ilgi ve talepten memnunuz. Kısa sürede dolacak ve fabrikalar üretime geçecek. Onu da adım adım takip ediyoruz” şeklinde konuştu.

“İYİ BİR PERFORMANS”

11 yıllık iktidar döneminde 7 kez halka gittiklerini kaydeden Işık, “Halkın inisiyatif kullanması gibi doğal bir şey olamaz. En fazla eğitime kaynak ayırıyoruz.  Kocaeli çok dinamik bir şehir. Bu şehrin dinamizmini arttıracak yoğun çalışmalar içindeyiz. Bu şehrin dinamizminin farkındayız. Bunu arttıracak çalışmalar içinde de olamaya devam edeceğiz” elektrikli otomobille ilgili TÜBİTAK’la yürütülen bir projenin de olduğunu ekleyen Işık, “İyi bir performans var. Onun değerlendirilmesini istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. 

09 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR