KO-MEK, Altıneller Festivali’nde

KO-MEK, Beyoğlu Belediyesi’nin düzenlediği "8. Altın Eller Geleneksel El Sanatları Günleri" sergisini ziyaret etti.KO-MEK, Beyoğlu Belediyesi’nin Kült...

BÜYÜT

KO-MEK, Beyoğlu Belediyesi’nin düzenlediği "8. Altın Eller Geleneksel El Sanatları Günleri" sergisini ziyaret etti.
KO-MEK, Beyoğlu Belediyesi’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi desteğiyle düzenlediği Türkiye’nin 29 ilinden toplam 73 sanatkarın katıldığı ‘8. Altın Eller Geleneksel El Sanatları Günleri’ sergisini ziyaret etti. Ziyarette Anadolu’nun unutulmaya yüz tutmuş birçok el sanatının yapılışı usta ellerin sunumuyla renkli görüntülere sahne oldu.

TÜRKÜ İLE KARŞILADI
KO-MEK kafilesi, el sanatları ustalarının yaptıkları işler hakkında bilgiler aldı. Yapılan El sanatlarını ürünlerini detaylı olarak inceleyen KO-MEK grubunu, Gaziantep’ten gelen yemenici Hayri Usta bir türkü ile karşıladı. KO-MEK kafilesi, 8. Altıneller festivalinde Kütahya çinisinden, Ankara Beypazarı gümüş işlemesine, Mardin camaltı resminden, Zonguldak baston yapımına her yörenin ustasını ziyaret ederek yaptıkları ürünler hakkında bilgiler aldı.
UYGULAMA MERKEZİ ZİYARETİ
KO-MEK kafilesi, İSMEK’in Bahçelievler Yenibosna Mesleki Uzmanlık Merkezini de ziyaret etti. Birçok branşın uygulamalı olarak daha profesyonel yapıldığı merkezde uygulama alanları İSMEK Genel Koordinatörü Güven Çalışkan ve İSMEK Genel Danışmanı Esin Akdemir eşliğinde gezildi.

05 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR