Muhtarlar, mahallelerine gidiyor

İzmit Belediyesi ağustos ayı olağan meclis toplantısında gündeme gelen taşınmazların satışı, gelecek ay görüşülecek. Belediye tarafından 140 taşınmazı...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi ağustos ayı olağan meclis toplantısında gündeme gelen taşınmazların satışı, gelecek ay görüşülecek. Belediye tarafından 140 taşınmazın satışı ön görülüyor. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, muhtarlar sokağına dönen Belsa Plaza’da hiç bir muhtarın kalmayacağını söyledi.

İzmit Belediyesi, 21 maddeden oluşan meclis toplantısını gerçekleştirdi. CHP grup başkan vekili Fikret Gökmen'in Çukurbağ Mahalle muhtarıyla ilgili yaşanan sıkıntıyı sorması üzerine içini döken belediye başkanı Nevzat Doğan, Belsa Plaza'da hiç bir muhtarın kalmayacağını ve herkesin kendi mahallesinde hizmet vereceğini söyledi.

ÇUKURBAĞ'DA ART NİYET YOK
Basında Çukarbağ Mahalle muhtarlığının küçük olduğu hakkında çıkan haberler ilgili CHP'li grup başkan vekili Fikret Gökmen'in sorusuna da cevap veren Doğan, ‘'Muhtarın şahsına bir şey yapılmadı. Yanlış bilgilendirme var. Çukurbağ Mahalle muhtarına da yer baktık ama sadece yeşil alan vardı. Kullanabileceğimiz alan kısıtlıydı. Toplantıda kendi de vardı. Art niyet aranmasın. Ama maalesef vatandaş kötü haber yapanı iyi bellemeye başladı''dedi.

CHP TEMKİNLİYDİ
Bir çok maddenin komisyona havale edildiği toplantıda İzmit Belediyesi'ne ait 140 adet taşınmazın satılması için yetki isteyen üçüncü maddenin önemini bilen CHP'liler Fahri Meydan hariç tam kadro toplantıya katılırken AKP'de üç fire vardı. AKP'liler çoğunluğu sağlasalardı bu maddeyi oy çokluğuyla geçireceklerdi ama CHP'nin çoğunlukta olması nedeniyle bu madde plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

TAHSİLAT BAHANESİYLE SATACAKLAR
CHP Grup Başkan vekili Fikret Gökmen, 43 tanesi belediye iş hanında, 79 tanesi Belsa Plaza'da ve 18 tanesi değişik yerlerde bulunan toplam 140 taşınmazın satılmak istendiğini ancak komisyonda görüşmeden karar verilmesinin yalnış olduğunu söyledi. Gökmen, “Tahsilat yapamıyoruz bahanesiyle satacaklar. Biz inceleyip gerekli olanlara onay vereceğiz” dedi.

BELEDİYEYE 2 ÖDÜL DAHA
Başkan Nevzat Doğan, geçtiğimiz aylarda Marmara Belediyeler Birliği'nde alınan 4 ödüle 2 ödül daha kattıklarını söyledi. Doğan, ‘'Ankara'da Yerel İdareler Derneği'nin Büyükşehir ve İzmit gibi büyük belediyeler için yaptığı proje yarışmasında Büyükşehirlerinde olduğu 300 proje içinde iki ödül aldık. Çocuk hakları masasıyla birinci, bio dizel atık yap projeleriyle ikinci olduk. Bu hepimizi çok mutlu etti''dedi.

02 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR