Şizofreni hastaları sertifikalarına kavuştu

Bilgisayar ve Büro Yönetimi kursunun verildiği eğitimde başarılı olan 10 kursiyere sertifikaları Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Merkezi’nde verild...

BÜYÜT

Bilgisayar ve Büro Yönetimi kursunun verildiği eğitimde başarılı olan 10 kursiyere sertifikaları Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Merkezi’nde verildi

Büyükşehir Belediyesi hasta ve yakınlarına, engellilere ve bu yöndeki kurulan sivil toplum örgütlerine destek vermeye devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi’nin birçok STK’larda olduğu gibi destek verdiği Bizim Bahçe Şizofreni Yakınları Derneği’nin talepleri dikkate alınarak üyelerine yönelik eğitim kursu düzenlendi. Bilgisayar ve Büro Yönetimi kursunun verildiği eğitimde başarılı olan 10 kursiyere sertifikaları Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Merkezi’nde verildi.

GENİŞ KATILIM VARDI
Sertifika törenine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Gültekin Görüm, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz, İzmit Halk Eğitim Müdürü Salih Aydın, Prof. Dr. Mustafa Yıldız, Bizim Bahçe Şizofreni Yakınları Derneği yetkilileri, üyeleri, hasta ve yakınları katıldı. Anlamlı sertifika töreninde konuşan Büyükşehir Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz, Büyükşehir olarak sivil toplum kuruluşlarına destek verdiklerini ifade etti.

BÜYÜKŞEHİR KANAYAN YARAYA ÇARE OLDU
Evden çıkmayan hatta sokaklarda yaşayan hastalara yönelik düzenlenen kursun önemine değinen Prof. Dr. Mustafa Yıldız, Büyükşehir Belediyesi’nin İŞKUR ile ortaklaşa gerçekleştirdiği kursun hastaların toplum içine girmelerini ve becerilerini geliştirdiğini söyledi. Yıldız, genellikle özürlü insanların elinden kimsenin tutmadığını ve bunun bir kanayan yara olduğunu aktararak, “Büyükşehir Belediyesi bu yönde örnek bir kurum. Elindeki kaynakları engelliler için kullanarak onları hayata bağlama yolunda önemli hizmetler yapıyor” dedi.

DERNEK BAŞKANINDAN TEŞEKKÜR
Bizim Bahçe Şizofreni Yakınları Derneği Başkanı Nazmiye Erdem ise he kursun gerçekleşmesini sağlayan hem de derneklerinin çalışmalarını destekleyen herkese teşekkür etti. Erdem özellikle Büyükşehir Belediyesi’nin kursun düzenlenmesi için büyük emeği geçtiğini söyleyerek üyelerine yönelik bu kursların devam etmesi dileğinde bulundu.

HASTA YAKINLARI MUTLU
Kursu başarı ile tamamlayan hastalar ise kurslarda birçok şey öğrendiklerini ifade ederek bu eğitim ile iş başvurularında istenen sertifikalara sahip olduklarını belirtti. Hasta yakınları ise eskiden evden dışarı çıkmayan, kimse ile konuşmayan çocuklarının bu eğitimler sayesinde topluma çıktığını ve yüzlerinin güldüğünü söyleyerek kursu düzenleyen yetkililere teşekkür etti.

23 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR