Sinan Oğan Kocaeli'de konuştu.

Bir otelde düzenlenen programda partililere hitap eden Oğan, “Göreceksiniz biz o kurultaya kaç aday girersek girelim, hiç önemli değil. Oradan bir te...

Bir otelde düzenlenen programda partililere hitap eden Oğan, “Göreceksiniz biz o kurultaya kaç aday girersek girelim, hiç önemli değil. Oradan bir tek genel başkan olarak çıkacağız ve bütün Türkiye o genel başkan etrafında toplanacak. Bugün Türkiye’nin en önemli şehirlerinden birisindeyiz. Bugün Kocaeli’deyiz” dedi.

 

“MİLLİYETÇİ KALKINMA HAMLESİ İSMİNİ ARTIK SIK DUYACAKSINIZ”

Genel başkan seçilmesi halinde gerçekleştireceği projeleri de anlatan MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, “Allah izin verirse önümüzdeki kurultayda MHP’nin genel başkanı seçildiğimde yapacağımız birinci iş Milliyetçi Kalkınma Hamlesini başlatmak olacaktır. Artık bizim Milliyetçi Kalkınma Hamlemiz konuşulacaktır. İlk defa burada, Türkiye’nin sanayi şehri Kocaeli’de açıklıyorum. Milliyetçi Kalkınma Hamlesi Türkiye’yi son 8 yılda gerileyen milli gelir tuzağından kurtaracak ve 2023’te, Cumhuriyetimizin 100. Yılında bugün 10 bin dolarlara düşen değil, gerçek rakamlarıyla kişi başı milli gelirimiz en az 23 bin dolardan başlayacak. Bunu Kocaeli’nin cefakar milli sanayicileriyle yapacağız. Kocaeli, bir yandan sanayileşmeyi yaşıyor. Bir yandan da üniversite şehridir. Dolayısıyla Kocaeli’nin teknoparkını, üniversite ile sanayi işbirliğini gerçek anlamda hayata geçireceğiz. Bizim bu hareketimiz genel başkan olma hareketi değil, Türk milliyetçilerini iktidar yapma hareketidir.” şeklinde konuştu.

 

“IRMAK KATLEDİLİRKEN, KATLİN KARŞISINDA NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN SOL GRUPLAR MI OLMALIDIR?”

Milliyetçi Hareket Partisi’nin savunması gereken konuların bugün sol grupların dilinde olduğunun altını çizen MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, “Biz değil miyiz, ‘Irmağının akışına ölürüm Türkiyem’ diyen. Peki o ırmak katledilirken katlin karşısında radikal, ne olduğu belli olmayan sol gruplar mı olmalıdır, yoksa biz milletini seven ülkücüler mi? Türkiye’de demokrasinin gerçek sahibi milliyetçiler olacak. İnsan hakları sol grupların jargonlarında olmayacak. Hangi solcu, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ demiş. Şeyh Edebali hazretleri bizim için söylemiş bunu. Ama bunu biz unutmuşuz. Biz bu sebeple, insanımızı yaşatmak için de yola çıktık. Devletimizi daim kılmak için de yola çıktık. Ama devletimizin ve milletimizin düşmanlarını bu iktidar bizim başımızın üstüne çıkardı ya, oradan alıp milletin ayağının altına atmak için yola çıktık. Hayatın her alanında var olacağız. Milletimiz neredeyse biz de orada olacağız. Sanayicimizin yanında olacağız. Milli sanayimizin her zaman yanında olacağız” diye konuştu.

 

“SERMAYE ARIYORSANIZ TÜRK DÜNYASINA BAKIN”

Mali politikalarda dış sermaye yerine milli sermayeye yöneleceklerini söyleyen Oğan, “Ne idüğü belirsiz, fırtına hızıyla gelen rantın bilmem ne kadarını götüren Arap sermayesini bilmem ne sermayesini bitireceğiz. Körfez sermayesi diyorlar ya. O İzmit Körfezi değil, Arap körfezi. Onların bildiği körfez oralar, bizim bildiğimiz körfez ise İzmit körfezi. Biz Arapların şunların bunların yanında olmayacağız. Sermaye istiyorsanız Kazakistan’a gidin. Sermaye 300 milyonluk Türk dünyasında var. Cennet mekan başbuğumuz Alparslan Türkeş’in, ‘Ülkücü ülkücünün kardeşidir’ sözünü hatırlayın. Siz zannediyor musunuz ki, bizim kardeşlerimiz sadece Türkiye sınırları içerisindedir. Gidin Kerkük’e, Tebriz’e, Bakü’ye, Kırım’a, Taşkent’e, Bişkek’e, Çeçenistan’a, Kazakistan’a bozkurt işareti yapan kardeşlerimizi görün. Çeçen kardeşlerimizin de Türkiye’de Ruslar tarafından birer birer nasıl katledildiklerini biliyoruz. Bunlar mazlumun yanında olduklarını zannediyorlar. Mazlumun yanında olmak istiyorsanız Türkmen Dağı’na, Telafer’e, Kerkük’e bakın. Bugün Türk dünyasının her bir yanı kan ağlıyor." dedi.

 

“AK SAÇLILAR GENEL BAŞKANI KARŞILARINA ALIP ‘BUNU YAPAMAZSIN’ DİYECEK”

MHP’nin parti yönetiminde değişikliklere gideceklerini söyleyen MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, “İçi boş sloganların devri bitti. Artık projelerin devri geldi. Önce partimizi nasıl yöneteceğimizin bütün alanlarını değerlendirdik, çalıştık. Ak saçlılar heyetini kuracağız. Türk toplumunun olmazsa olmazı, ak saçlılarımızı başımızın tacı edeceğiz. Türkiye’de hapis yatmış, çile çekmiş, il başkanlığı, ocak başkanlığı yapmış veya sadece öğretmenlik yapmış binlerle ifade edeceğimizi ak saçlımız var. Ama her biri bir köşede unutmuş. Çoğunun haberi olmadan parti üyeliği bile silinmiştir. Yeniden bütün Türkiye’deki envanterimizi çıkaracağız. İllerde bu ahde vefayı gerçekleştireceğiz. Bu ağabeylerimiz doğal il delegesi olacak. Onlar içinden seçeceğiniz 200 kişi partinin en yüksek mertebesi olan Ak Saçlılar Heyeti olacaktır. Gerektiğinde genel başkanı karşılarına alıp sen genel başkan olabilirsin ama kafana göre iş yapamazsın diyecektir. Bu ülküden yetişen herkes, genel başkan bile olsa, ak saçlılar önünde hazır ola geçer” şeklinde konuştu.

 

“BİRİNCİ DÖNEMİMDE YÜZDE 30’UN ÜZERİNDE OYA SÖZ VERİYORUM”

Genel Başkan Yardımcılarının milletvekili olmayacaklarını söyleyen Oğan, “MHP’de 3 dönem kuralını getireceğiz. Genel başkanı da, il başkanı da, ne kadar başkan varsa 3 dönem başta kalacak. Başta ben olmak üzere 3 dönem kuralına herkes uyacak. Ben 3 dönem içerisinde size söz veriyorum, genel başkan seçildiğim takdirde birinci dönemimde yüzde 30’un üzerinde oya söz veriyorum. İkinci dönemimde, 2023 seçimlerinde, Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkücü, milliyetçi hareketin tek başına iktidarına söz veriyorum. Ondan sonra da yapacağımız ne varsa, bir sonraki dönemde de Başbakanlığı yapıp burada yeter diyeceğiz. O gün hala enerjimiz kalmışsa, Başbakanlığın bir üstünde de Cumhurbaşkanlığı var. Genel başkanlık koltuğuna da, Başbakanlık koltuğuna da yapışıp kalmayacağız. Biz artık ülkücülerin ufkunu açacağız. Artık ülkücü Cumhurbaşkanları, Başbakanlar, Belediye Başkanları göreceksiniz” ifadelerini kullandı.

 

“PARTİDE ÖN SEÇİMİ GETİRECEĞİZ”

Milletvekili seçiminde her ilde ön seçim yapılacağını söyleyen MHP Genel Başkan Adayı Oğan, “Milletvekilliği nasıl olacak? Öncelikle üyeliğin önünü açacağız. Artık insanlar partiye gönül rahatlığıyla üye olacak. Sonra sandığı üyelerimizin önüne koyacağız. Parti içerisinde ön seçimi getireceğiz. Sizi mecliste kimin temsil edeceğine genel başkanın dudağı değil, buradaki ülkücülerin vicdanı karar verecek. Genel Başkan Yardımcılığı sadece teknik bir kadro olacak. Genel Başkan Yardımcısı olan vekil olamayacak, vekil olan Genel Başkan Yardımcısı olamayacak” ifadelerini kullandı.

 

29 Mayıs 2016 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

LEVENT - ARKADASA GENEL BASKANLIKTA BASBAKANLIKTA HERSEY YAKISIR KENDINI YETIŞTIRMIS BIR ARKADAS CIKTIGI YOLDA BASARILAR DİLERIM

Yanıtla . 0Beğen 29 Mayıs 11:46
01

başkan - daha seçimi görmeden başkanlığı kazandın bırafa doğrusu..

Yanıtla . 0Beğen 29 Mayıs 11:46
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!

Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR