MHP kurultayında 700'den fazla imza toplantı

MHP'nin tüzük kurultayında tarihi dakikalar yaşanıyor. Salon önünde uzun kuyruklar oluşturan delegeler, noter onayı ve dilekçeleriyle imza veriyorlar....

MHP'nin tüzük kurultayında tarihi dakikalar yaşanıyor. Salon önünde uzun kuyruklar oluşturan delegeler, noter onayı ve dilekçeleriyle imza veriyorlar. İmzalar alınmaya devam ederken yapılan sayımda salt çoğunluk yeter sayısı olan 595'in aşıldığı öğrenildi. Bu durum değişim isteyenlerin zaferi anlamına geliyor. Sayının 700'ün üzerine çıktığı bildirilirken, imza sayısının her geçen dakika artması dikkat çekiyor. İmzalar tamamlandıktan sonra tüzük kurultayı başlayacak. Meral Akşener'in Avukatlarından Uğur Tarhan twitter hesabından imza sayısının 825 olduğunu açıkladıktan sonra bir düzeltme yaparak sayının 700'den fazla olduğunu sayımın devam ettiğini açıkladı.

 

Yargıtay 18. Hukuk Dairesinin MHP'de olağanüstü kongre kararı veren Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin kararını oy birliğiyle onamasından sonra çağrı heyeti tarafından 19 Haziran Pazar günü kongrenin yapılması yönünde aldığı karara istinaden partililer kongrenin yapılacağı Büyük Anadolu Otel önünde toplandı. Salonda tüm hazırlıklar tamamlandı. Bin 500 kişi kapasiteli salonda Atatürk, Alparslan Türkeş ve Devlet Bahçeli'nin dev posterleri asıldı. Kurultay için Çağrı Heyeti, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı kayıtlarına göre delege gözüken 1186 partiliye davet gönderdi.

 

KOCAELİ’DEN KATILIM

MHP mahkeme tarafından belirlenen çağrı heyetinin aldığı karar doğrultusunda bugün gerçekleştirilecek tüzük kurultayına katılmak için sabaha karşı 03.00 sularında yola çıktılar. Kurultaya, delegelerin yanı sıra değişim isteyen partililer de katıldı. Kurultaya katılmak isteyen partililer için İzmit, Karamürsel ve Gebze’den araç kaldırıldı. Kurultayda tüzüğün 65. maddesi olan, “olağanüstü kurultayda genel başkan seçimi yapılmasını engelleyen hükmü”nün değiştirilmesi oylandı.

 

KURULTAYA KATILAN KOCAELİ DELEGE LİSTESİ

Kaan Dilmen (İzmit eski), Emin Şimşek (Derince eski), Orhan Kılınçsoy (Karamürsel eski), Türkan Özcan (Kandıra eski), Hüseyin Çıldır (Gölcük), Fatih Kürşat Demir (Darıca eski), Fatih Kartal, (Çayırova eski), Murat Öge, İskender Turan, Hüseyin Avni Aslan, Muzaffer Yılmaz katıldı.   

 

ÇILDIR VE ASLAN KARAR DEĞİŞTİRDİ

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü tarafından düzenlenen Devlet Bahçeli’ye destek iftarına katılanlar arasında Gölcük İlçe Başkanı Hüseyin Çıldır ve Hüseyin Avni Aslan’da bulunuyordu. İl Başkanı Ünlü ve Milletvekili Sancaklı tarafından yapılan Bahçeli’ye destek açıklamalarına ikili katılırken, Pazar günü Ankara’ya katılmaları dikkat çekti.  

1-manset-069.jpg

Tüzük Kurultayı'na İzmit'ten katılan delegeler Kaan Dilmen, Emin Şimşek, Orhan Kılınçsoy, Türkan Özcan, Hüseyin Çıldır, Fatih Kürşat Demir, Fatih Kartal, Murat Öğe, İskender Turan ve Hüseyin Avni Aslan

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

Salon çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Havaalanı ayrımından sonra iki ayrı güvenlik noktası oluşturuldu.  Salon içinde ise delegeler iki ayrı güvenlik önleminden sonra giriş yapabiliyorlar. Salona gitmek isteyenler kilometrelerce uzun araç kuyruğu oluşturdu.

 

İLK KEZ ELEKTRONİK BARKOT SİSTEMİ KULLANILIYOR 

Salona delegeler dışında kimse alınmıyor. Delegeler için özel kartlar hazırlandı. İlk kez bir kongrede elektronik barkot sistemi kullanıldı. Delegeler kartlarındaki özel barkodu okutup isimleri görüldükten sonra gerebiliyorlar. Basın, delege, misafirler, protokol ve partililer ayır ayrı kapılardan giriş yaptılar.

 

MİSAFİRLER İÇİN ÖZEL SALON

Çağrı Heyeti, otele ait 8 bin kişilik kapalı spor salonunda da barkovizyon ekranlarıyla kurultayın izlenmesini sağlayacak. Kurultayın toplanması ve divanın oluşturulmasının ardından Çağrı Heyeti’nin görevi sona erecek.

 

DELEGE KAYITLARI NOTER EŞLİĞİNDE YAPILDI

Delegeler kamera ve noter eşliğinde kayıt yaptırdılar. Kongreye katılan delegeler kimlik fotokopilerini verdikten sonra hazurun cetveline imza atıyorlar. İşlemlerin uzaması zaman zaman gerginliklere neden oluyor.

 

İLK GELEN ÜMİT ÖZDAĞ OLDU

Salona adaylardan ilk gelen Ümit Özdağ oldu. Özdağ'ın yanında eski vekillerden Özcan Yeniçeri de vardı.

 

ARBEDE YAŞANDI

MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan’ın salona girişi sırasında yanında bulunan partililer üstlerini aratmak istemedi. Bunun üzerine polis ile partililer arasında arbede yaşandı. Çoğu partili yaşanan bu tartışma üzerine kongre alanına aranmadan geçti.

 

BAHÇELİ'YE KARŞI 8 İSİM

Seçimlerde başarısız olunduğunu savunan muhalifler, Devlet Bahçeli'ye karşı bayrak açmıştı. Meral Akşener (Eski İçişleri Bakanı), Koray Aydın (Eski Bakan), Ümit Özdağ (MHP Genel Başkan yardımcısı), Sait Gönen (eski Konya Milletvekili), Sinan Oğan (Eski milletvekili), Süleyman Servet Sazak (Gün Sazak’ı oğlu), Suat Başaran (eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı), Hüseyin Sözlü (Adana Büyükşehir Belediye Başkanı)

 

adaylar-009.jpg

 

BAHÇELİ’YE DESTEK VEREN İSİMLER

MYK Üyesi Saffet Sancaklı

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü

Çayırova İlçe Başkanı Abdullah Adanur

Karamürsel İlçe Başkanı Çetin Öksüz

Darıca İlçe Başkanı Adem Emre Aygün

Kartepe İlçe Başkanı – Üst Kurul Delegesi Murat Kalender

Körfez İlçe Başkanı – Üst Kurul Delegesi Zeki Gürsu

Gebze İlçe Başkanı - Üst Kurul Delegesi Ferit Taşdemir

İzmit İlçe Başkanı - Üst Kurul Delegesi Ahmet Yalçınöz

Üst Kurul Delegesi Kemal Köse

Derince İlçe Başkanı Zeki Omurca

Başiskele İlçe Başkanı Serkan Günaydın

Ülkü Ocakları Başkanı - Üst Kurul Delegesi İbrahim Özcan

Üst Kurul Delegesi Ercan Bayrak

Üst Kurul Delegesi İzzet Erdem

Üst Kurul Delegesi Muzaffer Sayıcı

Üst Kurul Delegesi Erhan Ötaş

İl Disiplin Kurulu Başkanı Yılmaz Çakır

 

 

 

19 Haziran 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

hamza atabaş yazlık beldesinden - herkese saygı ve slmlarımı sunuyorum kocaelinden giden tüm delegelerimizi tek tek ellerinden öpüyorum sayın hüseyin çıldır başkanımıza ayrıca çok tşk.ediyorum canıallah herkesi evlerine sağlık huzurlubirşekilde getirmeyi nasipetsin sayglarımla gölük yazlık beldesinden hamza atabaş

Yanıtla . 0Beğen 19 Haziran 13:25
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR