Hemşireler Haftası’nda hemşirelerden sitem

Hemşireler Haftası dolayısıyla Atatürk anıtına çelenk bırakan hemşireler, sağlık hizmetlerinin kötü gidişatından yakındı. Hemşireler adına açıklama ya...

BÜYÜT

Hemşireler Haftası dolayısıyla Atatürk anıtına çelenk bırakan hemşireler, sağlık hizmetlerinin kötü gidişatından yakındı. Hemşireler adına açıklama yapan Prof. Dr. Süreyya Karaöz, mevcut koşullarda iyi hizmet sunmalarının mümkün olmadığını söyledi.

Bilindiği gibi modern hemşireliğin kurucusu kabul edilen Florance Nightingale'in doğum günü olan 12 Mayıs tüm dünyada Hemşireler Günü ve bugünü içeren 12-18 Mayıs tarihleri arası ise Hemşirelik Haftası olarak kutlanıyor. Bu nedenle ilimizde görev yapan Kocaeli Devlet Hastanesi, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görev yapan hemşireler, bir araya gelerek Valilik binası önünde bulunan Atatürk Anıtına çelenk bıraktı.

SAĞLIK ÖZELLEŞTİRİLİYOR
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından basın açıklaması yapan Kocaeli Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Süreyya Karaöz, “Mevcut sağlık sistemi nedeniyle vatandaşın ve sağlık hizmetlerinin durumu iyiye gitmiyorken bunun yanında sağlık sektörü özelleştiriliyor. Bizim amacımız topluma daha iyi hizmet verebilmektir, fakat mevcut koşullarda bu hizmeti sunamıyoruz” dedi.

12 Mayıs 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR