"Bir kereden bişey olmaz" diyen bakan için kampanya başlatıldı!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Ensar Vakfı’na yöneltilen cinsel istismar iddialarına ilişkin olarak, "Buna bir kere rastlanmış o...

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Ensar Vakfı’na yöneltilen cinsel istismar iddialarına ilişkin olarak, "Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz. Biz Ensar Vakfı’nı da tanıyoruz, hizmetlerini de takdir ediyoruz" şeklinde verdiği demeç ile tüm ülkede eleştiri oklarının hedefi oldu. Özlem Özdemir isimli vatandaş bakanın görevden alınması için imza kampanyası başlattı. Başlatılan imza kampanyasıyla şimdiden 50 bin civarında imza toplandı.

 

CHANGE.ORG’DE BAŞLATILAN İMZA KAMPANYASI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname (633 Sayılı) uyarınca MADDE 2- (1)deki c maddesine göre en önemli görevi Çocukların her türlü ihmal ve istismardan korunarak sağlıklı gelişimini temin etmek üzere; ulusal politika ve stratejilerin belirlenmesini koordine etmek, çocuklara yönelik sosyal hizmet ve yardım faaliyetlerini yürütmek, bu alanda ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllü kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamaktır.

 

Bu doğrultuda, bir Aile ve Sosyal Politikalar Bakanının en önemli sorumluluğu özellikle çocukların zarar gördüğü olaylarda Devleti temsilen konunun sonuna kadar üstüne giderek, olaya dahil olan tüm kişi ve kurumları yargıya taşımaktır.

 

Oysa Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Ensar Vakfı’na yöneltilen cinsel istismar iddialarına ilişkin olarak, "Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz. Biz Ensar Vakfı’nı da tanıyoruz, hizmetlerini de takdir ediyoruz" şeklinde bir demeç verdi.

24 Mart 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

jkjl - inşallah sanada aynı şeyler yapılır bu savunmasız masum insanlarda sana bi kereden birşey olmaz der. başındaki örtmeden utan .

Yanıtla . 0Beğen 24 Mart 11:18
01

HüseyinÇELTİK - Ensar Vakfı’ yetkileri görevden alındı bu bakan sema remazanoğlu istifa etti mi, bunların çocuklarına aynı şey yapılsa ne yaparlardı, derhal istifa etmeleri lazım, yoksa bu lafı söyleyene de bir kere şey edelim de birşey olmaz desin bakalım

Yanıtla . 0Beğen 24 Mart 11:18
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR