Özel Emin Eller’de “Aile içi iletişim”

Gölcük Emin Eller Kreş velilerine çocukları ile sağlıklı iletişim kurmalarına yardımcı olmak amacıyla “Aile içi iletişim” semineri verildi.Üç ay önce...

BÜYÜTGölcük Emin Eller Kreş velilerine çocukları ile sağlıklı iletişim kurmalarına yardımcı olmak amacıyla “Aile içi iletişim” semineri verildi.
Üç ay önce el değiştirip Saadet Güven tarafından işletmeye girerek yeni döneme hızlı başlayan Özel Emin Eller Kreş, eğitime de ne kadar önem verdiğini gösterdi. Üç yaş çocukların özel eğitimini en etkili şekilde sürdürürken, velilere de çocuklarıyla olan ilişkilerinde neler yapmaları konusunda “Aile İçi İletişim” konulu seminerle onları da ne kadar önemsediğini gösterdi. Gölcüklü NLP ve Kişisel Gelişim Uzmanı, Master İlhan Akbulut tarafından verilen seminere velilerin ilgisi fazlaydı.

SEMİNERE AİLELER DE KATILDI

İnteraktif olarak gerçekleşen seminerde velilerde aktif olarak katılınca, bilgi paylaşımlı, etkili bir seminere dönüştü. Çocukların öğrenmeye anne karnında başladıklarını belirten Akbulut şöyle devam etti. “Beyin gelişim süreçlerinde üç yaş çocukların kopyalama ya da süngerleme tabir edilen dönemidir. Bu süreçte öncelikle her şeyi soyut öğrenir, sinir ve düşünme sistemi hızla gelişir. Altı yaş sol lob’un (konuşma, matematiksel) gelişmenin başladığı dönemdir. Bu yaşta çocuklar beş duyuyu birleştirir ve konuları içselleştirerek öğrenir” dedi. Çocuklarımızla konuşulurken mutlaka göz teması kurulması gerektiğini ve onlarla aynı hizada konuşmaya gayret edilerek, sözleri kesilmeden dikkatlice dinlenerek başımızla onaylanması gerektiğinin de altını çizdi. Özel Emin Eller Kreşinin minikler salonunda gerçekleşen seminer sonrası soru-cevaplara geçildi. Bu tür seminerlere devam edeceklerini belirten kreş yöneticisi Saadet Güven, “Ailelerimizin de desteğini alarak bu tür eğitim ve seminerlerle çocuklarımıza daha iyisini vermeye devam edeceğiz” dedi.

02 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR