Artvin için horon teptiler!

Öğrenci Kollektifleri Kocaeli Örgütü Artvin Cerrahtepe’de güvenlik güçleri ile halk arasında gerçekleşen olayları kınamak ve Artvin Cerrahtepe’de yaş...

Öğrenci Kollektifleri Kocaeli Örgütü Artvin Cerrahtepe’de güvenlik güçleri ile halk arasında gerçekleşen olayları kınamak ve Artvin Cerrahtepe’de yaşanan direnişe destek vermek amacı ile basın açıklaması düzenledi. Açıklamanın ardından horon tepen gruba polis müdahalesi olmazken grup olaysız bir şekilde dağıldı.

 

İKTİDARIN YALAKASI

İlk olarak söz alan Yaşar Seymen, “Artvin halkı,  onuru ile, haklı gururu ile, ağacı ile, taşı ile toprağı ile, havası ile direniyor. Bizler buradayız. Artvin bize binlerce kilometre uzakta ama bizlerinde kalbi orada ki memleketimizde, Artvin’de Artvinliler ile. Hep birlikte direniyoruz.  Cengiz Holding denilen iktidarın yalakası, halka küfür eden, halkın onuruna,  haysiyetine küfür eden bir holdinge karşı Artvin halkı direniyor. Tek isteği var:  yaşam alanlarına dokunulmasın istiyor Artvin halkı. Bugüne kadar hep yeşili ile tanıdığım hep yeşiline hayran olmak için direniyoruz” dedi.

 

10 BİNE YAKIN KİŞİ VAR

Seymen’den sonra sert açıklama yapan Artvinli Selman Nuri Karamert, “Artvin Bakır’a karşı açılan davada Artvin Valiliği Artvin Bakır’ın Cerrahtepe’de yaptığı zararlardan dolayı tazminat için dava açtı. Valilik orada bir zarar oldu diye dava açtı. Dün Orman İşletme Müdürlüğü şirket hakkında suç duyurusunda bulundu. Sebebi ise yer teslimi yapılmadan çalışılmaya başlandı diye. İşin ilginci yer teslimi yapılmayan şirket için yasal haklarını kullanan Artvin halkına polis hunharca saldırıyor. Polis gaz ve sus sıkarak tomalar ile vatandaşın üzerine yürüyor. Şuanda 10 bine yakın insan Artvin Valiliği önünde direniyor” açıklamasında bulundu. 

21 Şubat 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR