Yavuz: Geçen sezonki sorun para değil, aile olamamaktı!

    Kocaelispor Kulübü Başkanı Bahri Yavuz, geçen sezon kadroda yer alan 33 futbolcu ile de bire bir görüştüklerini, onlara gönüllerini açtıklarını,...

BÜYÜT

 

 

Kocaelispor Kulübü Başkanı Bahri Yavuz, geçen sezon kadroda yer alan 33 futbolcu ile de bire bir görüştüklerini, onlara gönüllerini açtıklarını, ancak futbolcuların çoğunun psikolojik olarak Kocaelispor'da oynamaya sıcak bakmadıklarını belirtti ve geçen sezonki başarısızlığın paradan ziyade ekip olamamaktan kaynaklandığını söyledi.

 

‘FUTBOLCULARLA ÖNCE BEN KONUŞMAK İSTEDİM’

Bahri Yavuz, geçen sezon kadroda yer alan 33 sporcunun da sorunlarını öğrenmek ve bu sorunlara çözüm yolları üretmek istediklerini belirterek şu görüşlere yer verdi: "İlk önce futbolcunun sorununu öğrenip çözmek zorundasın. Sıkıntısı olan futbolcuya Messi'nin beynini, Ronaldo'nun ayaklarını koy bir işe yaramaz, başarı elde edemezsin. Ben ilk önce 33 futbolcu ile konuştum. Emre Hoca ile daha sonra konuştum. Eğer ilk önce Emre Hoca ile konuşsaydım ‘Bu böyle, şu şöyle, bu bunu yapar, bunda bu sorun var’ diyecek ve oyuncular ile ilgili ön yargılarım oluşacaktı. Dedim ki ‘Hayır; ben saf, tertemiz bakayım; ona göre hareket edeyim’ Yani ilk önce kendim fotoğrafı bir çekeyim, ondan sonra hocamızın dediklerini ile de ortaya daha iyi bir fotoğraf çıksın istedim".

 

‘DEMEK Kİ PARA DEĞİLMİŞ’

Yavuz geçen sezonki başarısızlığın nedeninin para olduğunu düşünmediğini şu sözlerle anlattı: "Futbolcuya diyorsun ki ‘Aç kal, açıkta kal, sahaya çık, kafanı uzat, sana tekme atacaklar.’ Ama sen bu çocuğa gönlünü açacaksın ki, o da çıkacak ve tekmeye kafasını uzatacak. Ben yaptığım konuşmalarda kendi fotoğrafımı çektim ve bana lazım olanı eksik ya da fazla aldım. Çocuklara dedik ki ‘Neden başarısız olduk?’. Onlar da ‘Para’ dediler. ‘İdman sahalarımız sıkıntılı, yöneticiler antrenmanları izlemedi, çok uzun kamp yaptık’ denildi. Ancak en büyük sorun paraydı. Geçen yıl hangi aylarda maaş alındı? Ağustos, Eylül, Ekim ve Kasım maaşları ödenmiş. Ağustos sonuna kadar da takım kampta kalmış. Sezon başladıktan sonra 4,8 ve 11. hafta boyunca yani maaşların ödendiği haftalarda takımın puan durumlarını cebime koydum, futbolculara "Çocuklar, bakın para ödemiş yerlerdeyiz, 2. maaş ödenmiş dipteyiz, 3. maaş ödenmiş çakılmışız. Sorun hani paraydı. Demek ki para değilmiş. Aile olmak, ekip olmak lazımmış’ dedik.”

31 Temmuz 2014 Kocaeli- SporYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR