Körfez Belediyesi yol açma atağında

Körfez Belediyesi, yeni imar planı doğrultusunda Kışladüzü Mahallesinde imara yeni açılan yolun oluşturulması için çalışma başlattı.   Yeni açılan y...

BÜYÜT

Körfez Belediyesi, yeni imar planı doğrultusunda Kışladüzü Mahallesinde imara yeni açılan yolun oluşturulması için çalışma başlattı.

 

Yeni açılan yollar ulaşım sorunu yaşayan vatandaşlara rahat bir nefes aldırırken, Körfez’in gelişimine de katkı sağlıyor. Körfez Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı yol ve asfalt ekibi tarafından Kışladüzü mevkiindeki yeni imar yolunu en kısa zamanda halkın hizmetine sunmayı hazırlanıyor. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran iş makineleri eşliğinde bölgede yoğunlaştırdığı çalışmaları yerinde incelemek üzere bölgeye gitti. Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı İsmail Baran’a Belediye Başkan yardımcıları eşlik etti. Bölgede bir takım incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Baran, Fen İşleri Müdürlüğü çalışanlarından teknik bilgiler aldı.

 

Başkan Baran “Yol Medeniyettir Anlayışına Uyuyoruz”

Yol yapım çalışmalarını hızlandıran Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin araç ve ekipmalarıyla Kışladüzü Mahallesi Cihangir Sokak mevkiinde yeni imara açılan yolda çalışmalar aralıksız sürdürüyor. 300 metre uzunluğunda 6 metre genişliğinde olan yeni imar yolu ile Kışladüzü mahallesinden D–100 kara yoluna bağlantısı gerçekleştirilecek. Belediye Başkanı İsmail Baran yol medeniyettir anlayışına uyarak Körfeze yeni yollar ve yeni projeler kazandırıyor. Halkın en büyük ihtiyaçlarına öncülük veren Körfez Belediyesi, gece gündüz demeden çalışarak hizmetleri Körfez halkına sunuyor. Aşağı ve Yukarı Hereke bölgesinde ummalı çalışmalar devam ederken vatandaşlar, hizmetlerin başlamasıyla büyük bir memnuniyet yaşadıklarını ifade etti.

 

Körfez Halkının Takdirini Kazanmak Kadar Güzel Bir Şey Yok

Şehirlerin hizmetlerle geliştiğini kaydeden Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, ilçe yaşamının kolaylaştırılması için çalışmaların aralıksız devam edeceğini kaydetti.

 İş Makinelerinin dur durak bilmediği Körfez’de yolları belli bir program dâhilinde açarak çalışmalara yoğun bir şekilde devam edeceklerini belirten Başkan Baran açıklamalarına şöyle devam etti, “Körfez Belediyesi olarak imara açtığımız yeni yerler gerçekten bölgemizin en güzel yerleri. Burada yürütülen yeni yol çalışması da imara açılan bu yerleri daha da cazip bir duruma getirecektir. Dağ Eteği bölgesinde artık alt ve üstyapı çalışmalarına başladık. Kentimizin yarınlarını oluşturmak, sağlam zeminler üzerine oturmuş bir şehir oluşturmak için çalışıyoruz. Bu düşünceyle Kışladüzü mahallemizde imara uygun yeni bir yol açtık. Büyük ölçüde yapı çalışmalarını bitirdik ve şimdi üst yapı çalışmalarına başladık. Faaliyetlerimizi bir an önce neticelendirip, bu bölgede ulaşıma yeni bir soluk kazandıracağız. Böylelikle başlatılan çalışmalarda modern yaşam alanlarını ve yollarını hazır bir şekilde vatandaşın hizmetine sunuyoruz. Bu çalışmalardan dolayı vermiş olduğumuz rahatsızlık adına Kışladüzü mahallemiz sakinlerine ve tüm Körfezli kardeşlerime göstermiş oldukları anlayış için teşekkür ediyorum. Yeni açmış olduğumuz imar yollarımızın ilçemize, mahallemizdeki hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

11 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR