Gençler proje dilinde konuşmayı öğrendiler

İzmit Belediyesi Gençlik Bilgilendirme ve Danışma Merkezi Genç-İz ve İzmit Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ile düzenlenen Genç-iz Gönüllü Proje Ekibi...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi Gençlik Bilgilendirme ve Danışma Merkezi Genç-İz ve İzmit Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ile düzenlenen Genç-iz Gönüllü Proje Ekibi Eğitimi Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi. 3 gün süren eğitime 6 farklı liseden 30 genç katıldı.

İzmit Belediyesi Gençlik Bilgilendirme ve Danışma Merkezi; gençlerin bilgi, birikim ve tecrübelerini geliştirmeyi ve analitik düşünen, öğrenen ve öğrendiklerini her fırsatta akranları ile paylaşacak genç insanların yetişmesini amaçlıyor. Bu anlayışla hareket eden Genç-iz önemli bir adım atarak “Genç-iz Gönüllü Proje” ekiplerini kurmak için “Genç-iz Gönüllü Proje Ekibi Eğitimi”düzenledi. Eğitime 24 Kasım Anadolu Lisesi, Atılım Anadolu Lisesi, Tevfik Seno Arda Anadolu Lisesi, Şehit Özcan Kan Anadolu Lisesi, Muallim Naci Anadolu Lisesi, Muammer Dereli Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencileri büyük ilgi gösterdi.

TEORİDE ÖĞRENİM

İzmit Belediyesi Gençlik Bilgilendirme ve Danışma Merkezi Koordinatörü Ömer Kaya tarafından verilen eğitim kapsamında; “proje ve proje döngüsü”, “takım çalışması”,“gönüllülük”, “Eurodesk ve AB fırsatları” konuları hakkındaki önemli bilgiler gençlere aktarıldı. Gençler eğitim süresince teoride öğrendiklerini “Hayal Atölyeleri”nde pratiğe dökme şansı yakaladılar. Eğitime katılan gençler kısa süre içerisinde hayata geçirebilecek çok sayıda proje önerisi ürettiler. Gençler okullarında kendi proje ekiplerini kurarak yılsonuna doğru projelerini hayata geçirmeye başlayacaklar. Hazırlanan projeler Şubat ayında gerçekleşecek “Proje Fuarı”nda sergilenecek.

10 Temmuz 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR