“Sınavlar kalksın, hayat bize kalsın”

Liseli Emek Gençliği üyeleri, YGS ve LGS ‘nin kaldırılması için pankart açarak yürüyüş yaptılar. Merkez Bankası’nın önünde toplanarak slogan atan yürü...

BÜYÜT

Liseli Emek Gençliği üyeleri, YGS ve LGS ‘nin kaldırılması için pankart açarak yürüyüş yaptılar. Merkez Bankası’nın önünde toplanarak slogan atan yürüyüş yapan gençler Belediye İş Hanı önüne gelerek basın açıklamasında bulundular.

Liseli Emek Gençliği üyeleri, yaptıkları protesto yürüyüşüyle yeni sınav sistemini eleştirdi. Gençler adına açıklamada bulunan Gözde İnce, “Bizler liseliyiz, gelecek kaygısıyla boğuşmak zorunda kalıyoruz. Okullarda gördüğümüz yeterli olmuyor, dershanelere gidiyoruz, fakat değişen bir şey olmuyor” dedi. İnce, “Eğitim sitemini rekabetçi insanları adeta yarış atına çeviren çürümüşlüğünün bedelini ödemek zorunda kalıyoruz. Her sene sürekli değişen bir sınav sistemi var, okulların önünde duran polisler arkadaşlarımızı kullanılarak okul içine sızıyor. Okul içinde erkek arkadaşlarımızla aramızda 45 cm olması gerektiği söyleniyor, kılık kıyafet baskısı yıllardır sürüyor ve bu sorunlar saymakla bitmiyor dedi.

PARASIZ EĞİTİM İSTİYORUZ
Gözde İnce, “ Torba yasası ile birlikte meslek liseli arkadaşlarımızın emeği sömürülüyor, sağlıklı bir birey olmanın önündeki engel olan anadil yasağı hala sürüyor. Bizden sürü mantığı ile hareket etmemiz isteniyor, bizler parasız bilimsel demokratik ana dilde eğitim istiyoruz” dedi. İnce son olarak 2 Nisan Cumartesi günü saat 13.00’de Yenikent’te düzenleyeceğimiz liseli şenliğimize herkesi davet ediyoruz . Bizler bugün emek gençliği olarak bir kez daha gür bir şekilde sınavlar kalksın hayat bize kalsın diyoruz” dedi.

26 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR