Kocaeli heyeti Paris’teki çöp fabrikasını inceledi

Kocaeli’de kentin dinamiklerini oluşturan siyasi parti temsilcileri, STK’lar ve muhtarlardan oluşan heyet, Fransa’nın başkenti Paris’teki Evsel Atık Y...

Kocaeli’de kentin dinamiklerini oluşturan siyasi parti temsilcileri, STK’lar ve muhtarlardan oluşan heyet, Fransa’nın başkenti Paris’teki Evsel Atık Yakma Tesisini yerinde inceledi. Heyetler bu geziler sayesinde “Evsel Atık Yakma Tesislerini”  yerinde görmüş oldu. Kocaeli’den daha önce de Avrupa’nın çeşitli kentlerinde yer alan “Evsel Atık Yakma Tesisi”ni farklı STK’lar, Çevre Odaları, Üniversiteden hocalarında yer aldığı çok sayıda kişi yerinde görme imkanı bulmuştu.

 

PARİS’TEKİ TESİSE GEZİLDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve beraberindeki muhtarlar, siyasi parti il temsilcileri, Büyükşehir yetkilileri ile meclis üyelerinden oluşan 36 kişilik heyet,  Fransa’nın başkenti Paris’te Belediye iştiraki olarak faaliyet gösteren Syctom Evsel Atık Yakma Tesisi’ni yerinde inceledi. Syctom firmasının yetkililerinden detaylı bilgi alan heyet, fabrikanın çalışma prensibini de yerinde gördü. Kocaeli için evsel atık yakma tesisinin şart olduğunu ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Son teknoloji ürünü bu fabrikanın çevreye zarar vermeden, kent ekonomisine de katkı sağladığını gördük” açıklamasını yaptı.

 

PARİS GEZİSİNE KATILAN HEYET

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, İzaydaş Genel Müdürü Muhammet Saraç,  Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ersan Aytaç, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma  Daire Başkanı Necmi Kahraman, Muhtarlıklar ve Sivil  Toplum Kuruluşları Daire Başkanı Lütfü Efil, Çöp Fabrikası Proje Danışmanı Doç.Dr.İbrahim Demir dışında şu isimler yer alıyor:

PARTİ TEMSİLCİLERİ: Ali Korkmaz (AKP), Yalçın Sercan Matur (CHP), Hakan Karakaş(MHP), Hacı Latif İşçen (BBP), İsmail Yazgan (DP), Caner Karlıkaya (DSP), Paşa Ali Gümüş (SP).

MECLİS ÜYELERİ: Mehmet Çetin, Erdoğan Çakır, İsmail Gün.

MUHTARLAR: Vedat Yoldaş (Muhtarlar Derneği Başkanı), Ali Akbaş (Kabaoğlu), Beytullah Tekerli (Nebihoca), Burhan Duran (Bulduk), Hasan Efe (Çağırgan), İlhan Demir (Şahinler), İrfan Doğdu (Böğürgen), M.Ali Kaya(Gökçeören), Necmi Sevilmiş (Kaynarca), Nedim Kamış (Kulmahmut), Necdet Çetin (Sepetçi), Salim Sapmaz (Sekbanlı).

VATANDAŞLAR: Hüseyin Kara, Mustafa Kaya, Özkan Demir, Zeki Kaya, Yakup Demir.

04 Ekim 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

Dilovası - Evsel Çöp fabrikası için en uygun bölge yer,İZAYDAŞ'ın Dilovasındaki mevcut çöp depo alanıdır.İZAYDAŞ'ın yanına 2.Tehlikeli atık yakma tesisi yapılmalı.

Yanıtla . 0Beğen 04 Ekim 12:48
01

genel bakış - ne güzel ahbabp çavuş işi soy isimlere bakarmısın hep aynı

Yanıtla . 0Beğen 04 Ekim 12:48
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR