Ford, çalışanları bilgilendirdi

Düzenlenen seminere Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Gölcük Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Hafiz Arvas, For...

Düzenlenen seminere Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Gölcük Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Hafiz Arvas, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün katıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının bir projesi olan, ‘Aile eğitim programı’ Gölcük Kaymakamlığı ve Ford Otosan fabrikasının işbirliği ile çalışanlara ulaştı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının eğittiği formatörler ve eğitmenler tarafından verilen seminere 200 kadar Ford Otosan işçisi katıldı. ‘Bilinçli aile, umutlu gelecek’ oluşturmak için yapılan projeye çalışanların ilgisi ve merakı büyüktü.

 

SARINLARIN ÇÖZÜMÜ

Aile Eğitim Programında 3 ana konuyu ele alan formatörler, Bilinçli Medya Kullanımı, Aile içi iletişim, Bilinçli alışveriş konuları üzerine bilgi verdi. Bilinçli medya kullanımı formatörü Hasan Taşkın konuyla ilgili olarak, “Burada bulunan vatandaşlarımıza medya hakkında bilgiler veriyoruz. Özellikle ekran bandının nasıl okunması gerektiğini söylüyoruz. Aynı zaman ekran bağımlılığına ne gibi önlemler alınabileceğini, bu bağımlılığın önüne nasıl geçebileceğimizi aktarıyoruz. İnsanları bilgilendirerek sorunlarını çözmeye yardımcı oluyoruz” dedi.


ALIŞVERİŞ KÜLTÜRÜ

Bilinçli alışveriş hakkında bilgi veren formatör Ümran Ceyhan, “Alışveriş öncesi, alışveriş sırasında ve alışveriş sonrasındaki zamanı vatandaşlara anlatıyoruz. İnsanların isteklerini ve ihtiyaçları arasındaki farkı, ihtiyaca yönelik alışverişin nasıl olabileceğini, alışveriş planlamalarını ve bütçe oluşturmayı insanlarla paylaşarak bilgilenmelerini sağlıyoruz” diye konuştu.

 

“AİLE ÇOK ÖNEMLİ”

Aile içi iletişim formatörü Gökçen Gökçe konuyla ilgili olarak, “Aile içerisindeki iletişim engellerinin çözümüne yönelik bilgilendirmelerle çalışanların aile saadetini korumaya, Aile içinde sağlıklı iletişimle engelleri aşmaya yönelik bilgilendirmeler yapıyoruz” dedi. Toplantıya katılan Kaymakam Adem Yazıcı konuyla ilgili olarak, “Ford Otosan ile Gölcük Kaymakamlığı olarak yürüttüğümüz bu projeyi hayata geçirdik. Projenin hayata geçmesinde emeği geçen Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün’e, Projeye destek veren Ford Otosan fabrikası yetkililerine, eğitimci ve formatörlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

06 Ocak 2016 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR