ODTÜ KYÖD okullarında kariyer günleri

Öğrencilerini akademik, sosyal ve kültürel alanlarda donanımlı gençler olarak yetiştirme konusunda pek çok etkin çalışmanın yapıldığı ODTÜ KYÖD Okull...

Öğrencilerini akademik, sosyal ve kültürel alanlarda donanımlı gençler olarak yetiştirme konusunda pek çok etkin çalışmanın yapıldığı ODTÜ KYÖD Okullarında bu hedefe hizmet edecek olan bir yeni çalışma daha başlatıldı.  Öğrenciler gelecek planlamalarını mümkün olduğunca erken ve mümkün olduğunca doğru yapabilmeleri için Kariyer Günleri kapsamında profesyonel iş dünyasından isimlerle bir araya getiriliyorlar.

“1. Kariyer Günleri” iki bölümden oluştu. 23 Aralık 2015 Çarşamba günü ODTÜ KYÖD Okulları konferans salonunda gerçekleştirilen birinci bölümde öğrenciler medya ve sanat alanından Filinta dizisinin başarılı oyuncuları Onur Tuna ve Hakan Yufkacıgil, İllüstratör ve Grafik Sanatçısı Furkan Nuka Birgün, TV2’de Film Koptu programının sunucusu, editör, gazete köşe yazarı ve heykeltıraş Funda Karayel ile Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi ve Radyo Ki Kurucusu Yard. Doç. Dr. Sedat Özel’in meslek seçimlerini ve bu alanda kendini yetiştirme süreçlerini anlatmışlardı.

1. Kariyer Günleri’nin ikinci oturumu ise 4 Mayıs 2016 Çarşamba günü ODTÜ KYÖD Okulları’nın konferans salonunda bilim dünyasından insanlarla gerçekleştirildi. Pegasus İç Denetim Direktörü Mine Öztürk, Mimar Doğan Türk, Genel Cerrah Yard. Doç. Dr. Tonguç Utku Yılmaz, Ford Company Ar-Ge Ekip Lideri Fatih Yılmaz, BESYO Öğretim Görevlisi Dr. Mert Eray Önen, Pegasus Hava Yolları Pilotu Naci Ekşi ve Çevre Yüksek Mühendisi Şerife Erçel yaptıkları işlerin bazı inceliklerini ve başarı sırlarını gençlerle paylaştığı bu güzel günde öğrenciler o meslek dalı ile ilgili merak ettikleri soruları yönelttiler. Öğrencilerin soruları kariyer gelişimlerini verdikleri önemin ve bu alanda sahip oldukları olgunluğun göstergesi olacak nitelikteydi. Konukların sunumları sırasında başlayan etkileşim, kokteyl alanındaki paylaşımlarla devam etti. 

 

Kocaeli Yüksek Öğrenim Vakfı (KYÖV) Kurucu Başkanı Şerif Ünan ve ODTÜ KYÖD Okulları Kurucu Temsilcisi Ufuk Topaloğlu konuklara teşekkür belgelerini ve hediyelerini takdim ederken ODTÜ KYÖD Okullarında gerçekleştirilen kaliteli etkinliklerden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

 

Fen Bilimleri Öğretmeni Ebru Karakullukçu ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Özlem Bulut tarafından organize edilen etkinlik yoğun veli katılımı ve desteği ile daha bir anlamlı hale geldi.  Okul Müdürü Güler Telli açılış konuşmasında ODTÜ Geliştirme Vakfı Okullarında öğrencilerin 21. yüzyıl becerileri edinmeleri yönünde yapılan çalışmalara atıfta bulunarak “Bu hedefe hizmet edeceğini düşündüğümüz etkinliklerimize bir yenisini daha ekledik.  Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizin çok değerli konuklarla bir araya getirilmesinde emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyor, öğrencilerini, sınıf içinde iyi yetiştirmekle kalmayıp, onların ileride doğru seçimler yapmış mutlu bireyler olmaları için özverili çalışmalar yapan tüm öğretmenlerimizi kutluyorum.” dedi.

12 Mayıs 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR