Yaylak: Karaosmanoğlu özür dilemeli

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, bilim adamı Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu’na şarlatan diyen Büyükşehir Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu bir kez daha özür...

BÜYÜT

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, bilim adamı Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu’na şarlatan diyen Büyükşehir Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu bir kez daha özür dilemeye davet etti.

MHP İl Teşkilatı haftalık toplantısını önceki akşam ilçe binasında yaptı. Toplantıda AKP’li milletvekillerinin ve belediye başkanlarının Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu’na yaptığı eleştiriler ve MHP’nin Hamzaoğlu’na yaptığı ziyaret gündeme getirildi. MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, Hamzaoğlu’nun 1995 yılından bu yana bilimsel çalışmalar sonucu ortaya çıkan verilerin hiç de hoş olmadığını ve bununla birlikte acilen önlem alınması gereken bir konu olduğunu açıkladığını belirtti. Aynı zamanda kanserden dolayı ölümlerin dünyada yüzde 12, Türkiye’de ortalama yüzde 12 ancak Kocaeli’de ise bu oranın yüzde 33 olduğu, bunun yeni doğan çocuklarda başlangıç olarak görüldüğünü açıkladı.

“YARAYI KAPATIYORLAR”
Başkan Yaylak, “ Kocaeli halkının kanayan yarası olan hava kirliliğinin halk sağlığı üzerindeki etkisine yapılmış bilimsel çalışmaların sonuçlarına karşı mevcut hükümet tarafından “şarlatan” söylemiyle suçladı. AKP hükümeti bilindiği gibi askerimize kelle demiş, şimdi de bir bilimsel çalışmayı yok sayıp bilim adamlarını şarlatanlıkla suçlamıştır. Değerli bilim adamımızdan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu özür dilemelidir” dedi.

15 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR