Derince Belediye Meclisi'nde AKP'çatlatan üç isim

AKP Derince Belediyesi Meclis üyeleri Halit Aydın, Hüseyin Çepil ve Okşin Becet, encümen seçimlerinde muhalefeti destekledikleri gerekçesiyle İl Disip...

BÜYÜT

AKP Derince Belediyesi Meclis üyeleri Halit Aydın, Hüseyin Çepil ve Okşin Becet, encümen seçimlerinde muhalefeti destekledikleri gerekçesiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edildiler.

Derince Belediye Meclisi encümen seçimlerinde belediye başkanı Aziz Alemdar’ın önerdiği Mustafa Akdeniz, Kenan Yalçın ve Hikmet Karadeniz seçilmemiş, kapalı oylamada CHP’den Hamza Kılavuz (17), SP’den Adem Eker (16) ve AKP’den Hüseyin Çepil (16) encümen üyesi seçilmişti. AKP’den üç meclis üyesinin muhalefeti desteklediği belirtildi.

ÜÇ İSİM BELİRLENDİ

AKP’de grup kararına uymadıkları gerekçesiyle belediye meclis üyelerinden Okşin Beçet, Hüseyin Çepil ve Halit Aydın’ın ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu’na verildikleri öğrenildi. Derince Belediye Meclis toplantısında yaşananlar sonrasında AKP Derince İlçe Teşkilatı harekete geçti. İlçe Başkanı Ahmet Ark’ın Ankara’da yerel yönetimler toplantısın da olması sırasında yapılan meclis toplantısında alınan grup kararına uymadıkları gerekçesiyle Okşin Beçet, Hüseyin Çepil ve Halit Aydın’ın İl Disiplin Kuruluna sevk edildikleri öğrenildi.

CİVELEK VE ARK GÖRÜŞTÜ
Parti binasında yapılan toplantı sonrasında ilçe başkanı Ahmet Ark tarafından, belediye meclis üyelerinin disipline verildikleri açıklanmıştı. Perde arkasında belediye meclis üyelerinden sadece üç ismin İl Disiplin Kuruluna verildikleri ortaya çıktı. Büyükşehir Belediyesi Meclisi grup toplantısına katılan Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar ve ilçe başkanı Ahmet Ark, burada AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile bir araya geldi.
BEÇET, ÇEPİL VE AYDIN
Yapılan görüşme sonrasında Belediye Başkanı Alemdar ve İlçe Başkanı Ark tarafından hazırlanan raporlar, il başkanı Civelek’e sunuldu. İl Başkanı Mahmut Civelek, il yönetim kurulunda oylama sonrasında İl Disiplin Kuruluna Okşin Beçet, Hüseyin Çepil ve Halit Aydın’ın gönderilmesine karar verildi. AKP’nin parti tüzüğünde alınan grup kararına uyulmadığı taktirde kesin ihraç istemiyle disipline gönderilme hükmü yer alıyor. Bu durumda belediye meclis üyelerinin partinden ihraç edilmesi gündeme gelecek. AKP, ya üç meclis üyesini partiden ihraç edecek, ya da üç meclis üyesini istifaya zorlayacak.

10 Nisan 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR