Kartepe Belediyesi ATV sektörüne önem veriyor

Kartepe Belediyesi, spor aktivitelerinin çalışma prensiplerini daha düzenli hale getirmek için ATV sektöründe faaliyet gösteren işletme sahipleri ile...

BÜYÜT

Kartepe Belediyesi, spor aktivitelerinin çalışma prensiplerini daha düzenli hale getirmek için ATV sektöründe faaliyet gösteren işletme sahipleri ile ilk değerlendirme toplantısını yaptı.

 

Eşsiz doğal güzellikleri ve sahip olduğu değerler ile çekim merkezi olan Kartepe, mevcut doğa yapısı sayesinde doğa sporlarının çeşitliliği bakımından da heyecan dolu aktivitelere ev sahipliği yapıyor. Yeni yönetim modeli çerçevesinde Kartepe’yi bu dönemde turizmiyle ön plana çıkarma hedefindeki Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, bu sektörün içinde yer alan iş kollarını da mercek altına aldı. Doğa sporları arasında son dönemde yaygınlaşan ve adrenalin tutkunlarının da vazgeçilmezleri arasında yer alan ATV Safari de bunlardan biri.

 

Kartepe Belediyesi de ilçede yaygınlaşan, Acısu, Derbent ve Maşukiye başta olmak üzere Dağ Yolu’nda bu alanda faaliyet gösteren işletme sahipleri ile bir değerlendirme toplantısında bir araya geldi. Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürü Selman Çelik, ATV Safari işletme sahipleri ile yaptığı ilk toplantıda önceliği güzergah belirlemesine verdi. Toplantıda ayrıca; ATV parkurlarının belirlenerek turizm haritalarına işlenmesi, güzergâhların UKOME’ye bildirilmesi ile uyarı levhaları ve işaret tabelalarının yerlerine montesi sağlanarak seyahatin güvenli hale getirilmesi, işletmelerin ruhsatlandırılması, denetimlerin oluşturulması, ATV kullanıcılarına yaş sınırı belirlenmesi, kullanılması gereken teçhizatın sağlanması ve işletmelerin bu kurallara uyması konuları ele alındı.

 

ATV işletmecileri, toplantının verimli geçtiğini ve turizm sezonuna daha bilinçli ve hazırlıklı girilmesi açısından belediyenin kendilerine destek vermesinden duydukları memnuniyeti ifade ettiler. Kartepe Belediyesi tarafından, metropol kentlere yakınlığı ile tercih sebebi olan ilçede pek çok spor aktivitesi ve doğa sporu yapılabilmesinden dolayı turizm sektörüne hizmet veren iş kollarına yönelik eğitici ve bilgilendirici toplantıların yıl içinde aralıksız süreceği açıklandı.

31 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR