İl Genel Meclisi’nde basına sitem

İl Genel Meclisi’nin son oturumunda meclis başkanı Ali Ayaz basına sitemde bulundu. Ayaz, hak ettikleri değeri göremediklerinden dert yandı.BELEDİYELE...

BÜYÜT

İl Genel Meclisi’nin son oturumunda meclis başkanı Ali Ayaz basına sitemde bulundu. Ayaz, hak ettikleri değeri göremediklerinden dert yandı.

BELEDİYELER BORÇLU
İl Genel Meclisi Mart ayı son oturumu dün gerçekleştirildi. Valilik 100. Yıl Toplantı Salonu’nda yapılan son oturumda meclis genel sekreteri Metin Yahşi tarafından 2010 yılı İl Özel İdare’nin faaliyet raporu okundu. Bir buçuk saate yakın süren faaliyet raporunun okunmasının ardından söz alan CHP Grup Başkanı Ahmet Elmas, “Belediyeler yaptıkları ile övünüyor. Ancak faaliyet raporunda da borçlu oldukları belli. Önce bu borçlarını ödesinler” diyerek tepki gösterdi.

TAŞINMA GÜNDEM OLDU
AKP’li meclis üyesi Muhammet Karaosmanoğlu, İl Özel İdare’nin Merkez Bankası binasına taşınması işleminin ne aşamada olduğunu sordu. Soruya cevap veren genel sekreter Metin Yahşi, “Merkez Bankası yetkilileri ile görüşmelerimiz tamamlandı. Sekapark’ta Öğretmenevi’nin arka tarafındaki arsayı Merkez Bankası’na verdik. Şimdi karar çıkmasını bekliyoruz. Bu kararda bir ay içerisinde çıkacaktır. Tarafların ikili yükümlülükleri var. Öncelikle bizim o arsayı Merkez Bankası’na devretmemiz gerekiyor. Görüşmeler bir ay içerisinde tamamlanır ve tapu alınır” açıklamasında bulundu.

KARARLARI TARTIŞIYORUZ
AKP Grup Başkanı Celal Özkaraaslan ise faaliyetlerde eksiklerin olabileceğini, bu eksikliklerden de en az güzellikler kadar sorumlu olduklarını ve 2011 yılında bu eksikliklerin giderilmesi için daha fazla çaba harcanması gerektiğini belirtti. Meclis başkanı Ali Ayaz’ın gündeminde ise basın vardı. Meclis olarak her konuyu enine boyuna tartıştıktan sonra karar aldıklarını söyleyen Ayaz, “Bizim hakkımız verilmiyor. Basında da bazen öyle şeyler çıkıyor ki biz bile üzülüyoruz” dedi.

SANDAL PROTESTO ETTİ
CHP’li meclis üyesi Evnur Sandal ise 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlayarak sözlerine başladı. Gaziantep’e gidecek olan meclis üyelerinin 2 günlük protokol gezisi yapmasına değinen Sandal, “2 günlük protokol gezisi yapılabilir. Ancak ardından Güneydoğu gezisi hoş değil. Madem böyle bir gezi var, buna eşlerle gidilmesi lazım. Bunu hoş bulmuyorum. Eğer böyle bir gezi yapılacaksa protesto ediyorum” diyerek meclise sitemde bulundu.

07 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR