“Usulsüzlüklere son veren denetim mekanizması”

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) 2. Meslek Komitesi (Konut İnşaatı Grubu) sektör buluşmalarının ikincisini hafta sonu gerçekleştirdi. Başiskele Çayeli Ku...

BÜYÜT

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) 2. Meslek Komitesi (Konut İnşaatı Grubu) sektör buluşmalarının ikincisini hafta sonu gerçekleştirdi. Başiskele Çayeli Kurufasülyecisin’de gerçekleştirilen organizasyona Komite Başkanı Mehmet Olhan, Başkan Yardımcısı Faruk Mamik, komite üyesi Bünyamin Barış, Cengiz İpek, yönetim kurulu üyesi Hüseyin Cahit Akyol ve meclis üyesi Mikail Kayacı ev sahipliği yaparken KOTO Başkanı Murat Özdağ ile 50’ye yakın konut inşaatı firmasının temsilcisi buluşmada yer aldı.


GELİŞMELERLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ

Kahvaltıyla başlayan sektör toplantısı, firma temsilcilerinin kendilerini tanıtmasıyla devam etti. Akabinde bir konuşma gerçekleştiren KOTO Başkanı Murat Özdağ, sektörü bekleyen gelişmelerle ilgili bilgilendirmede bulundu. Kuruluş işlemi tamamlanan Müteahhitler Birliği’nin önemine vurgu yaparak sözlerini sürdüren Başkan Özdağ, “Bu birlik, sektörde yaşanan sorunların çözümü noktasında daha organize çalışmalar yapmamıza olanak sağlamakla birlikte, usulsüzlüklere de son veren bir denetim mekanizması olacaktır” dedi.


KENTSEL DÖNÜŞÜM MÜTEAHHİTÇİLİĞİ

Sıfırdan müteahhitliğin yerini yavaş yavaş kentsel dönüşüm müteahhitliğine bıraktığını, ilimizdeki firmaların bu dönüşümde aktif rol alması gerektiğini vurgulayarak sözlerine son veren Başkan Özdağ’ın konuşmasının ardından, mini bir arama konferansı gerçekleştirildi. Tek tek söz alarak sorun ve önerilerini gündeme getiren sektör temsilcileri, kat problemleri, şuyulandırma ve şehir planlaması eksiklikleri ile denetim yetersizliği konularında görüşlerini sundu.


BAŞİSKELE’YE ÖZEL KOMİSYON

Toplantı, Başiskele’de inşaat sorunlarının tespiti için bir komisyon kurulması kararıyla sona erdi. Meclis üyesi Mikail Kayacı ve 18. Meslek Komitesi Başkanı Yusuf Özdemir öncülüğünde kurulacak olan komisyon, Başiskele Belediyesi başta olmak üzere inşaat sektörüyle ilgili kurumlarda, sorunların çözümü noktasında ayrı ayrı çalışmalar yürütecek.

21 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR