Erdem’den AKP’ye övgü “Kocaeli en kuvvetli teşkilat”

AKP İl Kongresi’nin yaklaştığı süreçte il yönetimini ziyaret eden AKP Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, Kocaeli teşkilatına övg...

BÜYÜT

AKP İl Kongresi’nin yaklaştığı süreçte il yönetimini ziyaret eden AKP Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, Kocaeli teşkilatına övgüler yağdırdı

AKP Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, önceki gün AKP İl yönetimini ziyaret ederek, kongre çalışmaları hakkında toplantı yaptı. Toplantıda Milletvekili Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Başkanı Mahmut Civelek, il kadın kolları ve gençlik kolları başkanı, ilçe başkanları ve komisyon başkanları yer aldı. Basına kapalı olan toplantının sonunda gazetecilere açıklama yapan Erdem, Kocaeli’nin yaptığı çalışmalarla çıtayı yükselttiğini ve Kocaeli teşkilatının çok güçlü olduğunu söyledi.

“KOCAELİ EN GÜÇLÜ İLLERDEN”

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Erdem’in ziyaretinin rutin ziyaretlerden birisi olduğunu ifade ederek, “Hem çalışmalarımızı gözden geçirme hem de tavsiye almak için toplandık” dedi. Erdem ise, “Kongre sürecimizde 75 tane ilimizin kongresi tamamlandı. Geriye kalan 6 tanenin ise 3 tanesini haftaya geriye kalan son 3 tanesini ise 13, 14 ve 15 Temmuz tarihlerinde yapağız. Kocaeli teşkilatı en kuvvetli bir teşkilat. Bundan dolayı memnuniyet duyuyoruz. Yaptığı renkli çalışmaları ile çıtayı yükseltiyor. Ve bu Kocaeli’ne yakışıyor. Kocaeli AKP’nin en güçlü olduğu illerden bir tanesidir. 14 Temmuz’da il kongresi olacak” dedi.

KÖRFEZ KÖPRÜSÜNÜN BÜTÇESİ
Kongrelerinin tüm hızıyla devam ettiğini belirten Erdem, AKP’nin artık kongrelerinde salon bulma sorunu yaşadığını ifade etti. Erdem, “Statlarda yapılan kongrelerle artık çıta gerçekten çok yükseldi. Birçok il kongresini stant yaptı” dedi. Erdem, sonrasında Türkiye’nin ekonomisinde çok yol kat ettiğini belirtti. Erdem, artık dünyada Türkiye’nin başarılarının konuşulduğunu ekledi. Erdem, Körfez’de yapılacak olan köprünün yıllar önceki Türkiye’nin yıllık bütçesine eşit olduğunu açıkladı.

“ÖRGÜTÜ YIKIMA GÖTÜRECEK”

Konuşmasına devam eden Erdem, son günlerdir yine gündemde olan terör meselesine de değinerek, “Temel sorun terör yaraları. Ramazan ayında saldırıla ve kayıplar çok fazla olmuştu. Ama o günden bugüne mesafe kat edildi. Bu konuda Türkiye Dünyada örnek alına bir ülke konumuna geldi. Bizim terörle olan mücadelemizde sadece Uludere olayının dışında bir tane sivilin bile burnu kanamadı. Bunu yapanların yanına kar kalmayacak. Artık örgüt içinde farklı görüşler var ve bu onları yıkıma götürecek” dedi.

İLÇE TEŞKİLATLARININ KARNESİ
Erdem, ardından Türkiye’nin sivil anayasayı yapma şansını elde ettiğini ifade etti. Erdem sivil anayasa için çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. Erdem, “İnanıyoruz ki sivil anayasa için muhalefet kesiminden sert bir yanıt almayacağız. Onlar bizi anlayışla karşılayacak. Çünkü buna mecburlar. Bu anayasa her şeyiyle çağı kuşatacak bir anayasa olacak” dedi. Erdem sonrasında basın mensuplarının teşkilatlarda yapılan temayül hakkında görüşünü sorduğunda, “Bizde bütün ilçe teşkilatlarının karnesi mevcuttur. Ama ihtiyaç duyduğumuzda milletvekilleri ile görüşmeler yaparız” dedi.

26 Haziran 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR