Sağır ve dilsiz vatandaşın ailesi bulundu

Darıca’da Büyükşehir zabıtası tarafından sokaktan alınıp Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Barınma Merkezi’ne getirilen sağır ve dilsiz vatandaş ailesine...

BÜYÜT

Darıca’da Büyükşehir zabıtası tarafından sokaktan alınıp Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Barınma Merkezi’ne getirilen sağır ve dilsiz vatandaş ailesine kavuştu. Engelli vatandaşın isminin Cemile Sağlamdemir olduğu ve İstanbul Çekmeköy’deki evinden Çamlıca’daki ağabeyine giderken kaybolduğu anlaşıldı.
 
DARICA’DA BULUNUP MERKEZE ALINMIŞTI
Büyükşehir Belediyesi Barınma Merkezi, sokakta kaybolmuş bir şekilde bulunan sağır ve dilsiz vatandaşı ailesi ile buluşturdu. Birkaç gün önce Darıca’da polis tarafından bulunan ve Zabıta ekipleri tarafından Barınma Merkezi’ne ulaştırılan engelli vatandaşı kardeşleri ve yeğeni almaya geldi. Buluşma anında engelli vatandaştan 5 gündür haber alınamadığı ve İstanbul’da yaşadığı evden kardeşine gelmek isterken yanlış otobüse binerek kaybolduğu bilgisine ulaşıldı. 

İSTANBUL’DAKİ ABİSİNE GELMEK İSTEMİŞ
İsminin Cemile Sağlamdemir olduğu anlaşılan vatandaşın abisi Muhittin Sağlamdemir, kardeşinden 5 gündür haber alınamadığını ve kayıp ilanı verdiklerini ifade ederek, “Kardeşim İstanbul’da Çekmeköy’deki evinde yaşıyor. Evden 5 gün önce Çamlıca’daki evime gelmek istiyor. Okuma yazma bilmediği için sanırım otobüsü şaşırmış. Bir şekilde Darıca’ya gelmiş. Tabi biz buradaki süreci bilmiyoruz. Gidebileceği her yeri aradık, fakat nerde olduğunu bulamadık. Hayatından bile endişe duymaya başlamıştık” dedi.
 
GAZETEDEKİ HABERİ OKUYUNCA
Ağabey Muhittin Sağlamdemir, kayıp ilanı verdikleri bir radyodan kendilerine bir telefon geldiğini aktararak, “Kocaeli’de yaşayan bir vatandaş orada yayınlanan bir gazetede kardeşimin fotoğrafını bize gönderdi. Fotoğrafı görünce bütün kötü düşünceler yok oldu. Ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni aradık ve Kocaeli’ye kardeşimi almak için geldik. Kendisine gerçekten çok iyi bakılmış. Her ihtiyacı sağlanmış. Bu tarz kurumların olması bizler gibi bu durumda kalan vatandaşları sevindirmiştir. Bize kardeşimi kavuşturan herkesten Allah Razı olsun” ifadelerini kullandı.

03 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR