DP World Yarımca’ya ilk gemi yanaştı

Dubai Port Yarım Limanı’nda çalışmalara start verildi. Bu kapsamdı, Körfez ilçede kurulan DP World Yarımca Konteyner terminali 224 metre uzunluğunda...

Dubai Port Yarım Limanı’nda çalışmalara start verildi. Bu kapsamdı, Körfez ilçede kurulan DP World Yarımca Konteyner terminali 224 metre uzunluğunda ve 33 metre genişliğindeki ‘Maersk Bulan’ adlı konteyner gemisine ilk olarak 9 Aralık çarşamba günü ev sahipliği yaparak ticari faaliyetlerine başladı.

 

İKİNCİ GEMİ DE GELDİ

Maersk Bulan’ın işlemlerinin tamamlanarak limandan ayrılmasının ardından 12 Aralık Cumartesi gününün ilk saatlerinde limana gelen ve 367 metrelik uzunluğu ve 43 metrelik genişliği ile Türkiye’ye uğrak yapan en büyük gemilerden biri olan ‘Georg Maersk’ gemisinin dolum ve boşaltım işlemlerine ise şu sıralar devam ediliyor.

 

İLK MÜŞTERİ; MAERSK LINE

Limanın faaliyetlerine başlaması ile ilgili olarak açıklama yapan DP World Yarımca CEO’su Nichola Silveira, DP World ailesinin en yeni üyesi olan Yarımca Konteyner Terminali’nin ilk ticari gemilerini karşılamasının kendileri için büyük mutluluk olduğunu dile getirdi. Silveira, “Deniz taşımacılığında bir dünya devi olan Maersk Line’ın en hızlı, en etkin, en verimli ve en güvenli şekilde hizmet almak üzere limanımıza gelen ilk müşterimiz olması da bizim için çok önemli bir gelişme” diye konuştu.

 

“TÜRKİYE’NİN GELİŞİMİNE BÜYÜK KATKI SUNUYORUZ”

Bu günlere gelebilmek için ekibi ile birlikte çok çalıştıklarını dile getiren CEO Nichola Silveira, şöyle konuştu: “Tüm çalışanlarımızla gurur duyuyorum. DP World Yarımca sürdürülebilir bir gelecek için çevreyi korumaya, tüm çalışanları için güvenli bir çalışma ortamı sağlamaya ve faaliyet gösterdiği toplumların gelişimine olumlu katkılar sunmaya kendisini adamıştır. Yereldeki bilgi birikimimizi küresel tecrübemizle birleştirerek müşterilerimizin küresel pazarlara erişiminde tercih ettiği liman olurken, aynı zamanda Türkiye’nin ve bu bölgenin gelişimine daha fazla katkı sağlamaya başladığımız için hepimiz ayrı bir heyecan duyuyoruz.”

13 Aralık 2015 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR