Karamürsel’den Suriye’ye 40 kişi gitmiş

Karamürselli bir esnaf Özgür Suriye Ordusuna savaşmak için giden gençlerin sayısının 40 olduğunu iddia ettiBirçok gencin bu orduya katılmak için gitti...

BÜYÜT

Karamürselli bir esnaf Özgür Suriye Ordusuna savaşmak için giden gençlerin sayısının 40 olduğunu iddia etti
Birçok gencin bu orduya katılmak için gittiğini ve Karamürsel’de bulunan Taliban derneğinde toplandıklarını açıklayan Volkan Ertan’ın üvey annesi Gülten Ertan, bu dergahın kapatılmadığı sürece çok canların yanacağını ve bir an önce kapatılmasını istedi. Dergahın nerede olduğu bilgisine ise henüz ulaşılamadı. Karamürselli bir esnaf da Gülten Ertan’ın bu sözlerini doğrulayarak ilçeden 40 kadar gencin Suriye’ye gittiğini belirtti.

8 YAŞINDAKİ YUSUF YETİM KALDI
Karamürsel’li Arif Tepebağ’ın (36) gönüllü olarak Özgür Suriye Ordusuna destek vermek için gittiği haberleri, kardeşi Nurdan Aktürk ve annesi Nuran Tepebağ tarafından yalanlandı. Aktürk, “Suriye’ye Müslümanlara yardım amaçlı erzak götürmek için gitmişti. Bize Trabzon’a çalışmaya gidiyorum dedi” şeklinde konuştu. Karamürsel’de oturan ayrılmış olduğu eşinden 8 yaşında Yusuf adında bir oğlu olup, Nuran ve Mustafa Tepebağ’ın oğulları olan Arif Tepebağ’ın gönüllü olarak Özgür Suriye Ordusu’na destek vermek için gittiği ve orada gerçekleşen çatışmada öldüğü iddia edilmişti. Bu yönde çıkan haberlerin yalan olduğunu ve abisinin çatışmaya değil kendilerine Suriye’ye yardım götürmek için gittiğinin söylediğini ifade eden Nuran Aktürk, “Ramazandan önce bir sefer daha buradan toplanan yardım TIR’larıyla Suriye’ye gitmiş, 3 gün kalıp geri dönmüştü. 2 ay önce çocuğuna sünnet yapmıştı” dedi.
TRABZON’A ÇALIŞMAYA DİYE GİTMİŞ
Tepebağ’ın kardeşi Nuran Aktürk abisinin kendilerine “Trabzon’a çalışmaya gidiyorum” dediğini ve her gün ailesini aradığını ifade etti. Arif Tepebağ 2 sene önce çalıştı yer olan Hyundai fabrikasından çıkartılıp, Yalova’da ortak açtığı Osmanlı Tulumbacısı’nı işletmeye başlamıştı. Her şeyin normal gittiğini fakat 1 buçuk ay önce Tepedağ, ailesine Trabzon’a gidiyorum diyerek gittiği Suriye’de vefat etti. 15 gün önce Suriye’de Esad’ın attığı bomba sonucu kafatası ve bacağına gelen şarapnel parçaları sebebiyle ağır yaralanan Tepebağ, Gaziantep Şehit Kamil Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

“SURİYE’Lİ ZANNEDİP TEDAVİ ETMEMİŞLER”
15 gün öncesinde Salı günü yaralanan Tepebağ’ın haberinin kendilerine Cuma günü ulaştığını söyleyen anne Nuran Tepebağ ve kız kardeşi Nurdan Aktürk, kötü haberi kendilerine Gaziantep Emniyeti’nden geldiğini ifade etti. Tepebağ’ın 14 gün boyunca yoğun bakımda kaldığını ve kendisini 5 dakikadan az bir vakitte gördüklerini söyleyen Nuran Tepebağ, “Hastane’de Suriye vatandaşı zannedilip 3 gün tedavi edilmemiş. Şikayetçi olacağım” dedi.
“ÇATIŞMAYA GİRMEDİ, YAZILANLAR YANLIŞ!”
Kardeş Nurdan Aktürk, “Abim çatışmaya falan girmedi. Bu haberlerin hepsi yanlış. Kardeşim yaralanınca oradaki sağlık görevlisi Suriye’den Kilis’e getiriyor. Söylenen bilgiye göre, Suriye ambulansıyla gelmiş” dedi. Yaralandıktan sonra ailesi Tepebağ’ın kaldığı hastaneye giderek yoğun bakımda kaldığı süresince bir gün olsun başından ayrılmadı. Kız kardeşi, Tepebağ’ın durumunun ilk hafta güzel olduğunu fakat daha sonra kötüye gittiğini ve hayatını kaybettiğini söyledi.

“ESAD’IN ELLERİ KIRILSIN”
Ecevit zamanında DSP ilçe yönetiminde yer alan Mustafa Tepebağ’ın oğlu olan Arif Tepebağ’ın ölümüyle ailesi yasa boğuldu. Acılı anne Nuran Tepebağ, “Esad’ın elleri kırılsın” diyerek isyan etti. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun da baş sağlığı için ailenin evlerine gideceği öğrenildi.

28 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR