İZMİT BELEDİYESİ EĞİTİME DESTEK VERMEYİ SÜRDÜRÜYOR

İzmit Belediyesi eğitime destek vermeyi sürdürüyor. Okullarda çok amaçlı salonlar açan, bahçe ve bina içi fiziksel iyileştirmelere destek olan İzmit B...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi eğitime destek vermeyi sürdürüyor. Okullarda çok amaçlı salonlar açan, bahçe ve bina içi fiziksel iyileştirmelere destek olan İzmit Belediyesi son olarak Kuvayi Milliye İlköğretim Okulu’nun kütüphanesini yeniledi.

Kütüphanenin açılışına İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, İzmit Belediyesi Kültür Müdürü Erhan Bağ, Okul Müdürü Sabri Avcı, Okul Aile Birliği Başkanı Ülkü Har, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

KÜTÜPHANE HERKESE AÇIK

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar konuşmasına eğitime verdiği çalışmalara destek olan İzmit Belediyesi’ne teşekkür ederek başladı. Kitap sevdalısı olarak bilinen Sezgin Çuhadar İzmit Belediyesi ile haftada en az bir gün birlikte olduklarını söyleyerek bunun İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın vizyoner yöneticiliğinin kanıtı olduğunu ifade etti. Çocukları kitap okumalarını tavsiye eden Çuhadar, ”kitap okumak hayata bakış açınızı genişletecektir. Başka başka pencerelerden bakmayı öğreneceksiniz. Bu kütüphane sadece öğrencilere değil velilerimize de açık. Herkes gelsin kütüphanelerden faydalansın” dedi.

2 YILDA 25 BİN KİTAP OKUNDU

Her okulda zengin bir kütüphane açma hedeflerinin olduğunu vurgulayan Çuhadar İzmit Belediyesi ile yürüttükleri “Annem Babam Okuyor” kampanyası ile 2 yılda 12 bin yeni kitap alındığını ve toplam 25 bin kitabın okunduğunu söyledi.

ÇAĞIN SİLAHI KİTAP

Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, belediye olarak eğitime ve kültüre ağırlık verdiklerini ifade ederek: "Biz inanıyoruz ki bugünün çocukları yarınlarımızın yöneticileri olacak. Yarın bu ülkede onlar söz sahibi olacaklar. Ne kadar iyi yetişirlerse, ne kadar iyi eğitim alırlarsa ülkemiz için o kadar iyi olur. Çünkü çağın en önemli siyahı tank top değil kitap. Artık en büyük karı bilgi getiriyor, bilgi her kapıyı açıyor. Atamızın gösterdiği hedefe ancak bilgiyle bilgiye de kitaplarla ulaşırız” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından hep birlikte açılış kurdelesi kesilerek kütüphane gezildi. Öğrenciler halk oyunu gösterileri ile renklendirdiği kütüphane açılışında Doğan çocuklarla yakından ilgilendi. İzmit Belediyesi kütüphanenin fiziksel koşullarının iyileştirilmesinin yanı sıra kütüphaneye 150 kitap hediye etti.

31 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR