ÇYDD’den 8 Mart sergisi

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Kocaeli Şubesi önceki gün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir serginin açılışını yaptı. Cumhuriyet Par...

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Kocaeli Şubesi önceki gün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir serginin açılışını yaptı. Cumhuriyet Parkı’nda bulunan Sanat Galerisi’nde açılan sergi için düzenlenen törene geniş bir katılım sağlandı.

 

PROTOKOL DE KATILDI

Serginin açılışına Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktür, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, ÇYDD Kocaeli Şube Başkanı Meral Dönmez, ÇYDD’ye Bahçecik’e bulunan villalarını bağışlayan Mehmet Hilmi ve Suzan Saatçi, ÇYDD üyeleri ve İzmitli sanatseverler katıldı. İzmit Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri de törende sundukları müzik ziyafeti ile dikkat çektiler.

 

KADININ SESSİZ ÇIĞLIĞI

Serginin açılışında konuşan ÇYDD Kocaeli Şube Başkanı Meral Dönmez, “Toplumumuzun eğitim düzeyinin yükselmesi ve kızlarımızın eğitim fırsatlarından eşit yararlanması için acil çözümler üretilmelidir” dedi. Dönmez, Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla “Kadının Sessiz Çığlığı’nı” duyurmak için 56 sanatçının eserini İzmitli sanatseverlerle buluşturduklarını ifade etti.

 

KÜLTER TEPESİ ARTIK SANAT TEPESİ OLACAK

Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktür de kadının toplum için çok önemli bir değer olduğunu dile getirdi. Belediye Başkanı Nevzat Doğan ise; “Sanat eserlerinin ortaya çıkarılmasında ne kadar çaba harcandığı düşünülmelidir. Bu eserlerin arkasında yoğun bir emek var” dedi. Doğan, ayrıca Kültür Tepesi’nin ismini Sanat Tepesi yapacaklarını dipnot olarak aktardı.

 

VİLLALARINI BAĞIŞLADILAR

Öte yandan ilimizde yaşayan deniz subayı emeklisi Mehmet Hilmi Saatçi ile eşi Suzan Saatçi, Başikele Bahçecik’te bulunan villalarını ÇYDD’ye bağışladı. Dernek yöneticileri bağışları dolayısıyla çifte teşekkür ederek plaket takdiminde bulundu. Sanat Galerisi’nde açılan sergi 4 Mart’a kadar gezilebilecek.

02 Mart 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR