Valilikten şehit ailelerine Ness Otel’de iftar

    Çolakoğlu Şirketler Grubu katkılarıyla Kocaeli Valiliği tarafından şehit ve gazi aileleri için düzenlenen iftar programı önceki akşam The Ness Ote...

 

 

Çolakoğlu Şirketler Grubu katkılarıyla Kocaeli Valiliği tarafından şehit ve gazi aileleri için düzenlenen iftar programı önceki akşam The Ness Otel’de Kocaeli Valisi Ercan Topaca ve eşi Sevim Topaca ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Yaklaşık 650 şehit ve gazi ailesinin katıldığı programda Vali yardımcılarının tümü, EDOK Komutanı Muharrem Yavaş,  Adalet Komisyonu Başkanı Yusuf Coşkun, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, ilçe kaymakamları, Mehmet Çolakoğlu, Cahit Çolakoğlu, Mustafa Türker ve çok sayıda davetli hazır bulundu.

GELENEKSEL HALE GELDİ

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Vali Topaca, geleneksel iftar programlarını sürdürdüklerini belirterek, “Ramazan ayı bereket ayıdır. Bağımsızlığımız için canlarını bu toprağa feda eden şehit ailelerimizle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu ülke için bunları çektiniz. Sizleri çok seviyor, sizlerin dertleriyle dertlenmek istiyoruz” dedi.

DEĞİŞİK ORTAMLARDA

Sözleri sürdüren Topaca, her sıkıntılarında şehit ve gazi ailelerinin yanlarında olduklarını kaydederek, “Bu memleket için canını veren bir milletin ecdadıyız. Bu boyutta sizleri çok sevip sayıyoruz. Gazilik onuru çok önemli. Umarım bir kez daha ülkemizde insanların şehit olmasını gerektiren vakalar yaşanmaz. Bundan sonra değişik ortamlarda birlikte olacağız” şeklinde konuştu.

SORUNLARINIZA EĞİLİYORUZ

Şehit ve gazi ailelerinden gelen taleplerin değerlendirildiğini fakat en sık gelen sorunun iş sıkıntısı olduğunu da belirten Vali Ercan Topaca, “En çok zorlandığımız konu iş konusu. Yine de tüm sorunlarınıza itina ile eğiliyoruz. Geçen yıl şehit ailelerinin isimlerinin okullara verilmesi talebi vardı. Ama maalesef tüm okullara bu isimleri veremiyoruz” dedi.

16 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR